Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 95
  1. #1

    Banned
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθήνα-σεριφος
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή Επισκευη φορητου ηχοσυστηματος

    Καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους.το προβλημα μου εχει ως εξης εχω 1 φορητο ηχοσυστημα σονυ το οποιο διαβαζει οτι κ οπως θελει.εχω δοκιμασει να καθαρισω τη κεφαλη χωρις αποτελεσμα μπορει κανεις να βοηθησει;

  2. #2

    Προεπιλογή

    οινοπνευματακι-μπατονετα.καθαρισε η κεφαλη καλα?αλλιως αν δεν γινεται τπτ,ξεβιδωμα κ φτανεις στην κεφαλη που πρεπει ναχει ενα ποτενσιομετρο smd πανω στην καλωδιοταινια που παει στο laser.το πειραζεις λιγο με κινδυνο να το διαλυσεις τελειως αν δε προσεξεις,κ αν εισαι τυχερος κ ικανος θα το φτιαξεις.εννοειτε οτι εχεις ενα cd μεσα να παιζει παραληλα κ κανεις τη ρυθμιση.

    μπορει βεβαια να εχει πιασει κ σκονη το ματακι κ κατω απτο φακο πανω στο πρισμα.απεκλεισε πρωτα 100% οτι δεν ειναι θεμα βρωμιας καθαριζοντας τη καλα.

  3. #3

    Banned
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθήνα-σεριφος
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή Επισκευη φορητου ηχοσυστηματος

    Το εχω δοκιμασει το οινοπνευμα.η κεφαλη ειναι κσσ213 εχει 1 τριμερ το γυρισα προς τα δεξια κ τσιριξε το λειζερ μηπως εκανα κοτσανα;

  4. #4

    Προεπιλογή

    με cd να παιζει εκανες τη ρυθμιση?λογικα δεν εχεις κανει ζημια.βαλε ενα δισκακι να παιζει κ παραληλα γυρνα το τριμερ.βαλτο στη θεση που ηταν αρχικα πρωτα.το αποτελεσμα γυρνωντας το θα ειναι απτο να μη διαβαζει καθολου,να διαβαζει με διακοπες,μετα πιο καλα κ θα πετυχεις τη βελτιστη ρυθμιση.επισης τα cdr ειναι πιο δυσκολα στο διαβασμα απτα αυθεντικα.κανε δοκιμες κ με λιγη υπομονη κατι θα πετυχεις.
    κ γω ετσι κανω σε οσα cdplayer εχω πειραξει.λιγο λιγο γυρισμα,κ πετυχαινω το σημειο που διαβαζει.κανει κ κατι θορυβους ενδιαμεσα που καταλαβαινεις την προοδο της ρυθμισης.

    αλλιως μπορει ναχει χαλασει η κεφαλη κ να πρεπει να παρεις καινουρια.λογικα θα βρεις καποια συμβατη αν χρειαστει.εκτιμω να κανει γυρω στο 30ευρο.περιμενε να σου απαντησει κ κανας αλλος.

    ΥΓ:ενα προχειρο ψαξιμο μου βγαλε αυτο.

    http://audiolights.gr/eshop/product_...roducts_id=756

  5. #5

    Μέλος
    Όνομα
    123
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    122
    Μηνύματα
    557

    Προεπιλογή

    Αλλαγει ΚSS213 Β (απο 10 μεχρι 15 ευρο)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystaki g : 22-04-09 στις 20:30

  6. #6
    Το avatar του χρήστη east electronics
    Συντονιστής Κατηγορίας
    Όνομα
    Sakis Petropoulos
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    1.520

    Προεπιλογή XIFIS

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xifis Εμφάνιση μηνυμάτων
    με cd να παιζει εκανες τη ρυθμιση?λογικα δεν εχεις κανει ζημια.βαλε ενα δισκακι να παιζει κ παραληλα γυρνα το τριμερ.βαλτο στη θεση που ηταν αρχικα πρωτα.το αποτελεσμα γυρνωντας το θα ειναι απτο να μη διαβαζει καθολου,να διαβαζει με διακοπες,μετα πιο καλα κ θα πετυχεις τη βελτιστη ρυθμιση.επισης τα cdr ειναι πιο δυσκολα στο διαβασμα απτα αυθεντικα.κανε δοκιμες κ με λιγη υπομονη κατι θα πετυχεις.
    κ γω ετσι κανω σε οσα cdplayer εχω πειραξει.λιγο λιγο γυρισμα,κ πετυχαινω το σημειο που διαβαζει.κανει κ κατι θορυβους ενδιαμεσα που καταλαβαινεις την προοδο της ρυθμισης.

    αλλιως μπορει ναχει χαλασει η κεφαλη κ να πρεπει να παρεις καινουρια.λογικα θα βρεις καποια συμβατη αν χρειαστει.εκτιμω να κανει γυρω στο 30ευρο.περιμενε να σου απαντησει κ κανας αλλος.

    ΥΓ:ενα προχειρο ψαξιμο μου βγαλε αυτο.
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ....ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ....ΟΡΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ..... ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕς ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΙΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ .....

    ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟς ΑΛΛΟΣ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ....ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ????
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr ε

  7. #7

    Banned
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθήνα-σεριφος
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή Επισκευη φορητου ηχοσυστηματος

    Δλδ τα διελυσα; το εκανα κ σε 1 ντισκμαν αλλα τπτ

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ....ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ....ΟΡΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ..... ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕς ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΙΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ .....

    ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟς ΑΛΛΟΣ ΠΙΟ ΑΠΕΙΡΟΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ....ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ????

    ευχαριστω για την υποδειξη σου αλλα πανω που νομισα οτι θα μαθω κ κατι παραπανω με αφηνεις με την απορια...τελικα τι κανει το τριμερακι?ειχα δει σε ενα σερβις παλια να το τσεκαρουν με παλμογραφο κλπ..ενιγουει,στο θεμα τωρα..

    πρακτικα,σε οσα cdplayer (playstation 1-diskman sony-mp3 player φορητο roadstar μερικα που μουρθαν τωρα) γαργαλησα το ποτενσιομετρο αυτο το αποτελεσμα ηταν το προαναφερθεν.μικρες μικρες κινησεις ειναι κ ατερμονο,κ σε μερικα σημεια γυρω απτο σωστο κ κοντα στο αρχικο βλεπεις φως στο τουνελ.το μηχανημα σου απο κει που εχει προτιμησεις κ διαβαζει μονο αυθεντικα cd,η δε διαβαζει τπτ,η κανει να διαβασει κ το μετανιωνει,ξαφνικα δουλευει.

    δεν θεωρω οτι κανω λαθος μεταδιδοντας την εμπειρια μου.
    δε λεω οτι τα ξερω ολα.γιαυτο παντα λεω "νομιζω,πιστευω,προτεινω,περιμενε να απαντησει κ κανας αλλος" κλπ κλπ.

    ΥΓ:τωρα που το θυμαμαι ειδικα στο playstation το τριμερακι αυτο τοχα ξεχειλωσει στο πειραγμα.ακομα παιζει το θηριο.που κ που θελει λιγο μαζεματακι η κεφαλη του αλλα ειναι μια χαρα παρα τα χρονια του.

  9. #9

    Μέλος
    Όνομα
    123
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    122
    Μηνύματα
    557

    Προεπιλογή

    Καλημερα σε ολους.Ο Σακης εχει δικαιο.Αν μπορεις να την αλλαξεις αλλαξε την εαν οχι τοτε μη κουραζεσε/μην τα κανεις χειροτερα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brs_19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ τα διελυσα; το εκανα κ σε 1 ντισκμαν αλλα τπτ
    ετσι και αλλιως χαλασμενο ειναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mystaki g : 23-04-09 στις 12:32

  10. #10

    Banned
    Όνομα
    Ιωαννα
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθήνα-σεριφος
    Μηνύματα
    121

    Προεπιλογή Επισκευη φορητου ηχοσυστηματος

    Λοιπον τα πηγα σε μαστορα κ μου ζητησε 120ε για να φτιαξει τη κεφαλη.για το ντισκμαν μου ειπε πως το λειζερ ειναι διαφορετικο απο αυτα των ηχοσυστηματων για ποιο λογο δν καταλαβα αξιζει να δωσω 120ε για επισκευη 1 κεφαλης;

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επισκευη Τροφοδοτικου!
    από D-NAME στο forum Υπολογιστές & Περιφερειακά
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-10, 13:15
  2. Επισκευη TV
    από D-NAME στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-04, 16:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας