Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23
  1. #11
    Το avatar του χρήστη pourpou
    Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    λαμια
    Μηνύματα
    119

    Προεπιλογή

    παντως δεν μπορω να φανταστω καδο που να μην ανοιγει,δηλαδή πως αυτοι οι μαγκες κλεισαν το τυμπανο μεσα,κανονικα πρεπει καπου να υπαρχει σφιγκτήρας στο μπροστινο μερος του καδου για να μπορεις να αφαιρέσεις το τυμπανο,δε βαζεις καμια φωτο απ τον καδο;

  2. #12

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Πάρε κάποιο της lg εμένα πριν κανένα μήνα μου την πάτησαν τα ρουλεμάν και το επισκεύασα μόνος μου με κόστος 4 ώρες δουλειά και 22 € ανταλλακτικά. Είναι σαν καινούργιο !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #13
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pourpou Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντως δεν μπορω να φανταστω καδο που να μην ανοιγει,δηλαδή πως αυτοι οι μαγκες κλεισαν το τυμπανο μεσα,κανονικα πρεπει καπου να υπαρχει σφιγκτήρας στο μπροστινο μερος του καδου για να μπορεις να αφαιρέσεις το τυμπανο,δε βαζεις καμια φωτο απ τον καδο;

    Με θερμοκόλληση όπως κολλάνε οι υδραυλικοί τις πλαστικές σωλήνες ύδρευσης
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  4. #14

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μίνα
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    Κεφαλονιά
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... να σημειώσω στον φίλο που πρότεινε LG ότι την ίδια πρόταση είχα από τεχνικό αλλά υπήρχαν δυο περιορισμοί: 1) χώρος (η LG δεν έχει "στενά" πλυντήρια στα 40cm ή εκεί γύρω) 2) με τόσες αυξομειώσεις στην τάση του δικτύου εδώ στο νησί το τελευταίο πράγμα που χρειάζομαι είναι περιττές οθόνες αισθητήρες κλπ ηλετρονικά κυκλώματα (δεν είδα κάποιο μοντέλο της LG με απλή τεχνολογία, επιπλέον λόγω χώρου κάθε φορά που βάζω πλυντήριο βάζω και βγάζω τη συσκευή από την πρίζα και ενίοτε ρίχνει το γενικό αν κάνω γρήγορα την κίνηση. Όχι ό,τι καλύτερο για τα ηλεκτρονικά μέρη του συστήματος...). Σχετικά με τον κάδο δείτε αυτό εδώ το ενδιαφέρον άρθρο και ακούστε τι λέει ο καλός αυτός κυριούλης από 13:34 μέχρι 14:25 (στα αγγλικά). Κοινώς: μας την έχουν φέρει οι κατασκευαστές.

    Παράγγειλα τελικά ένα BEKO που έμαθα από τον αντιπρόσωπο ότι έχει φτηνό ανταλλακτικό κάδο (της τάξης των 70 Ευρώ). Για τον χαλασμένο Candy μου ζήτησαν τα υπερδιπλάσια. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει καλό το μοντέλο, δεν έχω ξαναπάρει τέτοια μάρκα συσκευή (πάντως και οι παλιές ελληνικές μάρκες Πίτσος και Εσκιμό στην Τουρκία κατασκευάζονται πλέον, δυστυχώς...)

    Ευχαριστώ και πάλι, καλό βράδυ

  5. #15
    Το avatar του χρήστη pourpou
    Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    λαμια
    Μηνύματα
    119

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με θερμοκόλληση όπως κολλάνε οι υδραυλικοί τις πλαστικές σωλήνες ύδρευσης
    μα τοσο βλακες;

  6. #16
    Το avatar του χρήστη diony
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    974

    Προεπιλογή

    Νομίζω είναι θέμα χρόνου μονταρίσματος του κατασκευαστή και τέλεια στεγανοποίηση και μηχανική συγκράτηση
    Στο δρόμο προς την κορυφή μην ποδοπατάς τους ανθρώπους που θα βρεθούν μπροστά σου. Πάρε τους μαζί σου!

  7. #17
    Το avatar του χρήστη pourpou
    Μέλος
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    λαμια
    Μηνύματα
    119

    Προεπιλογή

    τι να πω,παντως τοσα χρονια και με τους ανοιγομενους καδους δεν υπηρχαν προβληματα στεγανοτητας.
    τουλαχιστον αυτα εχουν αφαιρουμενο συστημα για αλλαγη ρουλεμαν-τσιμουχας;

  8. #18

    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μίνα
    Εγγραφή
    Jan 2017
    Περιοχή
    Κεφαλονιά
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pourpou Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να πω,παντως τοσα χρονια και με τους ανοιγομενους καδους δεν υπηρχαν προβληματα στεγανοτητας.
    τουλαχιστον αυτα εχουν αφαιρουμενο συστημα για αλλαγη ρουλεμαν-τσιμουχας;
    Αυτό λέμε... σαφώς και δεν υπήρχε πρόβλημα στεγανότητας και εκεί πατάνε οι κατασκευαστές για να αναγκάσουν τον κόσμο να αγοράζει συνέχεια νέα πλυντήρια. Οι εγγλεζοι το έχουν κάνει θέμα, δες τους συνδέσμους που παραθετω στην τελευταία μου ανάρτηση. Όχι απλά δεν έχουν βάλει αφαιρούμενο σύστημα για αλλαγή ρουλεμάν, στο πρώτο λινκ καταγγέλουν ότι οι κατασκευαστές προσπαθούν να στριμώξουν ΚΙ ΑΛΛΑ εξαρτήματα μέσα στον κάδο για να δημιουργούν κι άλλες αφορμές αντικατάστασης του πλυντηρίου με μια απλή βλάβη (γιατί η επισκευή με πριόνι και επανασυγκόλληση είναι επισφαλής, οι τεχνικοί δεν την αναλαμβάνουν και όσοι τολμηροί το επιχειρήσουν έχουν πλήρη επίγνωση του ρίσκου. Εγώ δεν θα το κάνω). Η Ε.Ε. των ενεργειακών πιστοποιήσεων για προστασία του περιβάλλοντος ΠΟΥ είναι; Δεν τους νοιάζει που το περιβάλλον γεμίζει πλαστικούς κάδους για μια απλή αλλαγή ρουλεμάν; *ρητορική η ερώτηση* Τεσπα εγραψα σχετική ανάρτηση στο μπλογκ μου agrypnocoma στο blogspot.com.

  9. #19
    Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    755

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spaceoddity Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις... να σημειώσω στον φίλο που πρότεινε LG ότι την ίδια πρόταση είχα από τεχνικό αλλά υπήρχαν δυο περιορισμοί: 1) χώρος (η LG δεν έχει "στενά" πλυντήρια στα 40cm ή εκεί γύρω) 2) με τόσες αυξομειώσεις στην τάση του δικτύου εδώ στο νησί το τελευταίο πράγμα που χρειάζομαι είναι περιττές οθόνες αισθητήρες κλπ ηλετρονικά κυκλώματα (δεν είδα κάποιο μοντέλο της LG με απλή τεχνολογία, επιπλέον λόγω χώρου κάθε φορά που βάζω πλυντήριο βάζω και βγάζω τη συσκευή από την πρίζα και ενίοτε ρίχνει το γενικό αν κάνω γρήγορα την κίνηση. Όχι ό,τι καλύτερο για τα ηλεκτρονικά μέρη του συστήματος...). Σχετικά με τον κάδο δείτε αυτό εδώ το ενδιαφέρον άρθρο και ακούστε τι λέει ο καλός αυτός κυριούλης από 13:34 μέχρι 14:25 (στα αγγλικά). Κοινώς: μας την έχουν φέρει οι κατασκευαστές.

    Παράγγειλα τελικά ένα BEKO που έμαθα από τον αντιπρόσωπο ότι έχει φτηνό ανταλλακτικό κάδο (της τάξης των 70 Ευρώ). Για τον χαλασμένο Candy μου ζήτησαν τα υπερδιπλάσια. Ας ελπίσουμε ότι θα βγει καλό το μοντέλο, δεν έχω ξαναπάρει τέτοια μάρκα συσκευή (πάντως και οι παλιές ελληνικές μάρκες Πίτσος και Εσκιμό στην Τουρκία κατασκευάζονται πλέον, δυστυχώς...)

    Ευχαριστώ και πάλι, καλό βράδυ
    Σχετικά με αυτά που λες θα πω ότι καλό είναι να δεις για πλυντήριο με μηχανικό χρονοδιακόπτη ή κάτι που να μην έχει πολλά ηλεκτρονικά. Όσο για τα Πίτσος όχι ΔΕΝ βγαινουν απο εκει, εχω κουζινα 8ετίας Πιτσος και ειναι ελληνικοτατη
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    (2012)ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ (2018 )Εκτός αν έχεις μέσον κάπου ή οικογενειακή επειχείρηση και έχει φροντίσει άλλος για τα λεφτά
    VESTEL σασί;;;; Πάρε το σφυρί !!!!

  10. #20
    Το avatar του χρήστη andyferraristi
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    674

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas00zas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τα Πίτσος όχι ΔΕΝ βγαινουν απο εκει, εχω κουζινα 8ετίας Πιτσος και ειναι ελληνικοτατη
    Δημήτρη έχω την εντύπωση ότι έκλεισε το Ελληνικό εργοστάσιο εδώ και μερικά χρόνια. Κάποιος άλλος που το ξέρει καλύτερα το θέμα, ας μας διαφωτίσει ...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Τηλεόραση Philips] 37PFL7603D/10 πρόβλημα είναι στην εικόνα
    από gkigkom στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-16, 00:04
  2. [Brandt] Πλυντήριο WM 61200, δεν γυρίζει ο κάδος
    από reili στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-15, 15:18
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 22:57
  4. [Pitsos] Δέν γυρίζει ο κάδος σε πλυντήριο PITSOS 7+
    από targa στο forum Πλυντήριο
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-15, 21:09
  5. Κόκκινη οθόνη στην TV.Τι είναι;;;
    από stathis στο forum Τηλεόραση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 10:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας