Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Di*Ca_Electronic Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Κώστα,
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ γεμάτα ΥΓΕΙΑ.
Το TV BOX X88 KING είναι ένας αποκωδικοποιητής - VIDEO πολύ υψηλής ευαισθησίας (HEVC)
κατασκευασμένος στη Κίνα σε μικρό αριθμό αντιτύπων με λειτουργικό σύστημα ADROID 9,0,
μνήμη ROM 128GB (Λειτουργικό + HardWare system περασμένα σ΄ ένα ΠΡΟΤΥΠΟ επεξεργαστή
S922X δημιουργημένο μόνο για τις ανάγκες του TV BOX από την AMLogic).
Το Datasheet αυτού του CPU δεν υπάρχει στο Διαδίκτυο, πόσο μάλλον το λογισμικό του.
Η θύρα HDMI δεν «κάηκε» όπως γράφεις από τα «μπάσε β�� βγάλε» απλά στη προσπάθειά σου να
κάνεις αναβ/ση λογισμικού, (τι το ΄θελες βρε αδελφέ / αυτό γίνεται κι ασυρματικά συνδεόμενος
με το site της AMLogic αν κι όποτε αυτή βγάλει κάποια αναβ/ση), δημιούργησες πρόβλημα στο
Basic Hardware οπότε ο CPU «δεν βλέπει» τη θύρα αυτή, βλέπει με λάθος ανάλυση τη θύρα AV κ.ο.κ.

Λύση απλή δεν υπάρχει το μόνο που μένει, επ΄ αμοιβή βέβαια, αν καταφέρουν από το SERVICE της
Αντιπρ/πείας του TV BOX είναι ν΄ αλλάξουν τον επεξεργαστή μ΄ ίδιο ή αντίστοιχο (αν γίνεται) νομίζω
ότι χρησιμοποιείται κι ο RK3399, και περάσουν την ανάλογη ROM εάν και πάλι τη διαθέτουν.
Σ΄ άλλη περίπτωση χάνεις τα χρήματα που έδωσες για το συγκεκριμένο μηχ/μα κι αν επιθυμείς να
προμηθευτείς τ΄ ίδιο ή παρόμοιο αυτό πωλείται 92¤ περίπου στ΄ e-bay ( https://www.ebay.com/itm/133210143271 ).

Φιλικά.
Δημήτρης Καρούσης
Φιλε Δημητρη καταρχας ευχαριστω για τη μεγαλη βοηθεια να εισαι παντα γερος και δυνατος!Το μποξακι δυστυχως δεν εχει εγγυηση,καθως το εχω τρυπησει για να του περασω ανεμιστηρακι!Επειτα επειδη το εχω παρει απο banggood..και δε βρισκω καν τροπο να επικοινωνησω με την εταιρια..Πιστευεις στη σπανια περιπτωση που θα βρω επεξεργαστη S922x,θα μπορεσει καποιος τεχνικος να μου τον τοποθετησει με επιτυχια;