PDA

Επιστροφή στο Forum : [Siemens] Χαρίζεται φούρνος μικροκυμάτων με σπασμένο κλείστρο



stafidas
16-11-14, 13:03
Ο φούρνος είναι λειτουργικός όσο αφορά τα εξαρτήματα του, αλλά έχει σπασμένο κλείστρο και μάλλον λείπει κάποιο ελατηριάκι επαναφοράς για το μπουτόν που ανοίγει την πόρτα. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως:

1) Κανονικός φούρνος μικροκυμάτων αφού μπορεί να επισκευαστεί (εφόσον υπάρχουν τα ανταλλακτικά στην αγορά)

2) ή όποιος έχει όρεξη μπορεί να φτιάξει ηλεκτροπόντα χρησιμοποιώντας τον μετασχηματιστή του (κυκλοφορούν κάτι how-to βιντεάκια). Αυτό είχα σκοπό να κάνω εγώ αλλά δεν βλέπω να το κάνω ποτέ λόγο χρόνου...

Γίνεται εκκαθάριση αποθήκης και πιάνει χώρο... Όποιος τον θέλει, παραλαβή από Περιστέρι.

SW1JRT
16-11-14, 14:38
Φίλε Σταφίδα (!!) ενδιαφέρομαι για το φουρνάκι, για να φτιάξω ηλεκτροπόντα.
Αν θές, δώσε μου πληροφορίες για την συνάντηση.
Εγώ μένω Βύρωνα.

stafidas
17-11-14, 18:47
Σωτήρη σου έχω στείλει πμ με το τηλέφωνο μου. Κάλεσε με για να κανονίσουμε μέρα και ώρα.

stafidas
18-11-14, 19:04
δώθηκε, το θέμα μπορεί να κλείσει.

stafidas
18-12-14, 18:59
Βρέθηκα με ακόμα ένα φουρνάκι μικροκυμάτων (Rohnson).
Το θέλει κανείς?

SW1JRT
19-12-14, 18:11
Παντως, ο πρώτος φουρνος, που πηρα εγώ, επισκευάστηκε με ανταλακτικό των 4 ευρώ απο ebay και τωρα τον εχω στο εργαστηριο, να ζεσταίνω καμια μπουγάτσα.... Και παλι ευχαριστω.

.

basdel
20-12-14, 07:21
Βρέθηκα με ακόμα ένα φουρνάκι μικροκυμάτων (Rohnson).
Το θέλει κανείς?
ναι, εάν τον έχετε ακόμη, τον θέλω για το χωριό. Στείλτε με μήνυμα το τηλέφωνό σας να σας πάρω

stafidas
26-12-14, 22:54
Μέχρι τώρα έχουν ενδιαφερθεί 2 συμφορουμήτες (ο Αλέξανδρος και ο Βασίλης) για το φουρνάκι. Έχω στείλει με π.μ. το τηλέφωνο μου και στους 2 αλλά μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει τηλεφωνική επικοινωνία για την παραλαβή. Αν και κάποιος άλλος ενδιαφέρεται, το φουρνάκι υπάρχει ακόμα. Θα το κρατήσω για 2-3 μέρες ακόμα και μετά θα το ρίξω στην ανακύκλωση.

Κυριακίδης
27-12-14, 00:17
Θα το κρατήσω για 2-3 μέρες ακόμα και μετά θα το ρίξω στην ανακύκλωση.
Ρίξε το στο Ebay σαν πωλητής (κομμάτι κομμάτι ) και θα το μοσχοπουλήσεις 5 φορές την αξία του (π.χ. την πόρτα ) που πιθανόν να είναι για άλλους δυσεύρετη. ή όπως παρακάτω (το μοτεράκι περιστροφής του πιάτου ) μοτεράκι + πιάτο = αξία = 64 ευρώ ! (κορόιδα πάντα υπάρχουν):001_tt2: Μπορεί να βγάλεις και κανένα 500 αράκι κατά λάθος !
http://www.ebay.com/sch/i.html?_kw=neff+microwave