PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ VODAFONE SMART II(ALCATEL V860)



akisssssssss
11-05-14, 15:36
Γεια σας παιδια.η αδερφη μου εχει το παραπανω κινητο και το προβλημα που αντιμετωπιζει ειναι οτι δεν εμφανιζεται το εικονικο πληκτρολογιο.απλα μια μαυρη εικονα στο σημειο που ειναι για να εμφανιστει.με αποτελεσμα να μη μπορει να στειλει μηνυματα ουτε να μπορει να πληκτρολογισει κατι και στο διαδικτυο.της εκανα απο το κινητο της μια διαδεσιμη αναβαθμιση που υπηρχε.δε θυμαμαι ποια εκδοση.προσπαθησα να της περασω καποιο αλλο πληκτρολογιο απ το playstore αλλα δε γινοταν επειδη δε λειτουργει το πληκτρολογιο.εχετε καμια αλλη ιδεα για το τι μπορω να κανω?ευχαριστω.

windmill82
11-05-14, 18:18
καντο ενα hard reset, θα συνελθει.

akisssssssss
12-05-14, 00:57
γεια χαρα φιλε μου.για πες μου λιγο και ποιο συνδιασμο πληκτρων πρεπει να πατησω αφου πρωτα αποσυνδεσω τη συσκευη??

windmill82
12-05-14, 01:04
στις ρυθμισεις δεν εχει καπου επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
ειναι στις ρυθμισεις - απορρητο -- επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων
Με τα πληκτρα εχουμε
Με σβησμενη τη συσκευη παταμε το vol+ και το ON που βρισκεται στο επανω μερος , οταν αναψει αφηνουμε το ΟΝ και συνεχιζουμε να κραταμε το vol+.
Οταν εμφανιστει το σηματακι του android τοτε πατας to home button και βγαινεις στο μενου του hard reset.
Κινεισαι με τα πληκτρα εντασης και πατας οκ με το πληκτρο home.

akisssssssss
12-05-14, 02:10
φιλε μου να σαι καλα για τη βοηθεια!να κανω δηλαδη πρωτα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αν δε γινει κατι με αυτο τοτε να παω στη 2η λυση ετσι?και κατι αλλο και στις 2 περιπτωσεις να σωσω να αρχεια που θελω ε?

windmill82
12-05-14, 21:15
Ειτε κανεις τον ενα τροπο ειτε τον αλλο το ιδιο αποτελεσμα εχει. Και στις δυο περιπτωσεις διαγραφονται ΟΛΑ τα δεδομενα.