PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Iphone 4S πρόβλημα Wi-fi και audio.



cyclone
13-03-14, 10:27
Έχω ένα Iphone 4S το οποίο δεν έχει καθόλου ήχο στα ηχεία του. Ούτε στο μεγάφωνο ούτε στο ακουστικό.
Όταν χρησιμοποιώ ακουστικά ψείρες όμως ο ήχος υπάρχει. Λειτουργούν όλοι οι ήχοι χωρίς πρόβλημα. Και στις κλησεις και μουσική, τα πάντα. Το άνοιξα για να το καθαρίσω επειδή κάπου διάβασα πως μπορεί να σχετίζεται με το dock station. Όταν το ξαναβίδωσα το πρόβλημα δεν λύθηκε αλλά εμφανίστηκε και άλλο. Το wi-fi δεν ανάβει!! Ενώ πριν λειτουργούσε μια χαρά.
Ήμουν προσεχτικός ώστε να μην βλάψω κάποιο flex cable.

Τι μπορώ να κάνω?

nikosp
13-03-14, 14:15
Μάλλον θα πρέπει να το δεί κάποιος ειδικός

leosedf
13-03-14, 16:07
Αφού το άνοιξες πλέον το μόνο σίγουρο εργαλείο (και εγκεκριμένο από την apple και χιλιάδες τεχνικούς) είναι αυτό:
http://www.harborfreight.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/image_12834.jpg

cyclone
14-03-14, 00:29
Μάλιστα. Δεν υπάρχει ελπίδα δλδ ε?

leosedf
14-03-14, 00:43
Υπάρχει αν το πας σε κάποιο service, είναι ξεκάθαρο ότι προκάλεσες ζημιές μέσα με το άνοιγμα.

brasidas12
17-03-14, 10:13
Δεν ειναι απαραίτητο να εχει προκαλέσει ζημιά ρε παιδια. Μπορει απλα να μην έχεις κουμπώσει καλα το βύσμα του wifi. Το ποιο πιθανό να είναι αυτο. Οσο για τα αλλα παρε ενα ακουστικό κ ενα ηχείο κ αλλαξε κ αυτα. Ποιος ο λογος να πληρώσεις κερατιατικα για κατι που μπορεις κ μονος σου

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

leosedf
17-03-14, 15:36
Ναι ναι κάντο.

Και μετά πάνε το σε service.

windmill82
17-03-14, 18:24
Οταν λες το βυσμα του wifi , αναφερεσαι στην κεραια? Αν ηταν ετσι το wifi θα ανοιγε αλλα δεν θα επιανε.
Αν κι εγω πιστευω οπως λεει ο Κωνσταντινος οτι εγινε ζημια , αν θες ανοιξε παλι προσεκτικα και βεβαιωσου οτι ολα τα flex ειναι κουμπωμενα καλα στις θεσεις τους.

vasilimertzani
18-03-14, 12:55
Ναι ναι κάντο.

Και μετά πάνε το σε service.
λυσσαξες πια :lool:

περιμενω αγγελια πωλησεις ελλατωματικου iphone....εχε με στα υποψη σου...

qazwsx
31-03-14, 17:19
Φιλε μου καλησπερα,
δυστυχως σου εχει χαλασει το ic module chip του wi fi..
το κοστος στην λιανικη φτανει τα 60 ευρω..
αν δεν γνωριζεις απο επισκευες και κολησεις μην το επιχειρησης καθως θα το χαλασεις..
οσον αφορα τον ηχο σου εχει χαλασει η καλοδιοταινια που ειναι στο κατω μερος και περιλαμβανει φορτιση και μικροφωνο...
με εκτιμηση

qazwsx
14-06-14, 01:01
Φιλε Χρηστο δεν μας ενημερωσεσ τι εκανες το εφτοιαξες?

cyclone
24-06-14, 04:13
Ναι, συγγνώμη. Είχα κάτι άλλες δουλειές και ξεχάστηκα.
Το πούλησα τελικά σε έναν τύπο Αθήνα για 150 ευρώ.
Δεν ήθελα να δώσω λεφτά σε servis και να έχω ενα διορθωμένο κινητό που μπορεί να ξαναβγάλει πρόβλημα....