PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] ΠΡΟΒΛΗΜΑ στο Loud Speaker



arnestis
15-02-14, 12:34
Γεια σας έχω στην κατοχή μου ένα Samsung GT-S8500 το πρόβλημά του είναι ότι δεν δουλεύει το loud speaker. Το άλλαξα δούλεψε για λίγο και στη συνέχεια σταμάτησε να δουλεύει. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε???

windmill82
15-02-14, 13:40
Κατ αρχας loudspeaker εννοεις το μεγαφωνο, σωστα? Το αλλαξες με γνησιο ανταλλακτικο ή καποιο ιμιτασιον? Το ανταλλακτικο αν θυμαμαι καλα ειναι ενα μεγαλο flex μαζι με το sim reader. Aυτο αλλαξες?
Και τελος , προβλημα εχει ΜΟΝΟ το μεγαφωνο , δηλαδη μικροφωνο και ακουστικο λειτουργουν παντα κανονικα?

arnestis
15-02-14, 18:16
Ακριβώς όπως τα λες είναι φίλε μου.... Το ανταλλακτικό το πήρα από το eBay δεν θυμάμαι αν είναι original....

windmill82
15-02-14, 18:35
Αν και αρκετα σπανιο νομιζω οτι φταιει το ανταλλακτικο που εβαλες. Πιθανον ξαναχαλασε.
Λυσε το παλι και βεβαιωσου οτι οι ειναι καλα κουμπωμενο και οτι οι επαφες του κονεκτορα ειναι καθαρες.
Επισης , εισαι σιγουρος οτι ακουστικο - μικροφωνο λειτουργουν κανονικα? δηλαδη κατα την διαρκεια μιας κλησης ακους και σε ακουνε κανονικα? Α , δοκιμασε επισης αν κατα της διαρκεια της κλησης και ενεργοποιησεις την ανοιχτη ακροαση παιζει το μεγαφωνο ή οχι.