PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Πρόβλημα με καινούριο digitizer σε Samsung Galaxy Core



lacostas
31-12-13, 00:16
Καλησπέρα σε όλους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!


Μόλις εγκατέστησα τον καινούργιο digitizer στο παραπάνω κινητό μετά από σπάσιμο του αρχικού και έχω προβλήματα στην αφή. Ενώ το κινητό είναι ανοιχτό στην αρχική οθόνη , πάνω στο γραφείο (χωρίς να το ακουμπάω) αρχίζει να ανοίγει και να κλείνει το μενού μόνο του συνέχεια. Αν προσπαθήσω να πατήσω κάποιο εικονίδιο γίνεται πανηγύρι και πατάει ότι θέλει μόνο του,πραγμα που καθιστά το κινητό μη λειτουργικό. Έχω βάλει ταινία διπλής όψης για να κολλήσει το τζαμακι στην μεταλλική κορνίζα του κινητού και έχω βάλει και kapton tape πάνω από όλους τους κονεκτορες. Πρέπει να επισημάνω ότι είναι το δεύτερο καινούργιο ανταλλακτικό που χρησιμοποιώ και έχει την ίδια συμπεριφορά. Όταν ανέφερα το πρόβλημα στον πρώτο πωλητή μου έδωσε πίσω τα χρήματά μου.Γενικά έχω αλλάξει πάρα πολλές οθόνες σε διαφορετικές μάρκες κινητών χωρίς κανένα πρόβλημα, αλλά αυτό το πράγμα πρώτη φορά μου συμβαίνει και δεν ξέρω αν φταίει το τζαμακι η κάτι άλλο. Εχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; έχουν σπάσει τα νεύρα μου!!:cursing:

agis68
31-12-13, 09:30
προφανώς καπου πιέζεται και ετσι δεν κανει σωστά τη δουλειά του. Αγόρασες απο γνήσιο ανταλλακτικό ή china μεριά??? (βρε ολα china είναι το ξέρω, αλλά αλλιώς είναι να το παίρνεις απο την ιδια τη samsung.)

lacostas
31-12-13, 12:21
Το αγόρασα από Αγγλία αλλά ξέρω ότι είναι CHINA.. δεν έβρισκα τίποτα γνήσιο από ebay όταν το έψαξα... εντωμεταξύ το δοκίμασα και με απλή διπλής όψης αλλά και με μια η ποία είναι σαν "αφρός"για να μην πιέζεται και να πατάει καλύτερα... είναι σαν αυτή εδώ http://www.ebay.com/itm/New-Sticker-sticky-tape-Adhesive-for-touch-lcd-screen-Samsung-Galaxy-S4-i9500-/221329861255?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_To ols&hash=item338849aa87

Επίσης καθάρισα τους κονέκτορες και με οινόπνευμα και με ισορροπητική αλκοόλη και με σβηστήρα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..

windmill82
31-12-13, 22:12
δυστυχως πιστευω οτι πρεπει να βρεις γνησιο ή να το δωσεις σε καποιο εξουσιοδοτημενο επισκευαστικο κεντρο να το επισκευασουν. Η κινεζιά που πηρες δεν λειτουργει. Δεν οφειλεται σε καποιο σημειο που πιεζεται μονο του γιατι δεν υπαρχουν τετοια φαινομενα σε capacitive touch. Για να το επιβεβαιωσεις δοκιμασε να το ξεκολησεις και να το αφησεις στον αερα , και παλι τα ιδια θα κανει.