PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Sony Ericsson w300i κλείνει απότομα



Papas00zas
11-12-13, 04:56
Πριν κοντά 3 μήνες πήρα το εν λόγω τηλέφωνο μετ/νο απο μαγαζί που εκανε αλλαγη δ/νσης οταν ζητησα υλικο για το σχολείο μου
Από περιεργεια-και μιας που ηταν το μονο για το οποίο υπήρχαν ολα τα παρελκομενα στο υλικο που πηρα, είπα να το δοκιμάσω
Διαπιστωσα λοιπόν ότι το τηλέφωνο πλην της περιπτωσης που έχει φορτίσει πληρως η μπαταρία, μόλις ζητήσω εισοδο σως τηλέφωνο, φορτωνει για λιγα δευτερόλεπτα και μετά κλείνει
Πλην της μπαταρίας που δοκιμάστηκε σε άλλο τηλέφωνο και πήγε παραπάω τι μπορεί να φταίει και τι μπορει να χρειαστεί
Θα ήθελα τη γνώμη σας

windmill82
11-12-13, 19:24
Δεν καταλαβα καλα. Δοκιμασες την μπαταρια σε αλλη συσκευη (εκανες κλησεις κλπ) και ειναι οκ?

Papas00zas
11-12-13, 23:27
Το έδωσα σε φιλο που ειχε παρομοιο κινητό-όχι ιδιο μοντέλο- και εκει πηγε νομιζω καμια μερα,δε θυμαμαι πόσο

Papas00zas
11-05-14, 00:32
Το πρόβλημα λύθηκε. Τελικά ήταν η μπαταρία του κινητού η οποία πέραν του ότι ήταν ιμιτασιόν μάλλον είχε φάει τα ψωμιά της. Κλήσεις δεν είχα προλάβει να κάνω, άλλωστε το είχε για 1 βδομάδα ο γνωστός μου οπότε δε ξέρω τι έκανε.
Πριν 3 βδομάδες του έβαλα μια καινούρια γνήσια και το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά. Μεχρι τότε, το είχα μόνο για να μπαίνω στο ίντερνετ να κανω ανανέωση για χρόνο στην κάρτα-και αυτά μαζί με το φορτιστή επάνω-χωρίς αυτόν η μπαταρία πήγαινε το πολύ 2 με 3 λεπτά, μετά πάλι τα ίδια. Μόνο αν το άφηνα κρατούσε(στην αναμονή δηλαδή).
ΥΓ η εν λόγω μπαταρία μπαίνει σε αρκετά μοντέλα της S/E και είναι η BST-33.