PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Sony ericsson W300i



akisssssssss
10-10-13, 19:49
Γεια σας παιδια .ειχα στο συρταρι το παραπανω κινητο με προβλημα στην καλωδιοταινια.αγορασα καινουργια και δε δουλευει σωστα.αργει να ανοιξει.αργει να μπει στ μενου και αν μπει μου εμφανιζει σοβαρο σφαλμα αποσυνδεστε το απο τη φορτιση και θεστε το εκτος λειτουργιας και επικοινωνηστε με CE call centre.τι να πω μου δωσαν χαλασμενη καλωδιοταινια?

rep
10-10-13, 20:07
δεν εχει σχεση η ταινια ,δες το κατω μερος του κινητου στο κονεκτορα φορτισης αν εχει υγρα και δοκιμασε και μια αλλη μπαταρια.

akisssssssss
10-10-13, 21:04
Δεν παιζει να μου δωσαν χαλασμενη ταινια?γιατι το χα ξαναπαθει παλαιοτερα.ο κοννεκτορας ειν κομπλε.μπαταρια δεν εχω 2η αυτη τη στιγμη.θα μετρησω να δω και την ταση στη μπαταρια.

windmill82
10-10-13, 22:52
Οχι η καλωδιοταινια ΔΕΝ οφειλεται σε αυτα που περιγραφεις. κοιταξε πιο προσεκτικα στις επαφες που ειναι κατω απο το βυσμα φορτισης. Α και καντο και ενα factory reset.

akisssssssss
11-10-13, 01:36
Το κινητο ανοιγει με μεγαλη δυσκολια.οταν πητησε το κουμπι για να ανοιξει δεν ανοιγε και ανοιξε ονο του μετα απο 3 λεπτα.κολλησε και εκλεισε μετα απο λιγο.τωρα που κοιταω την πλακετα στη ακρη αριστερα εχει 2 ελατηριακια που εχουν επιμηκυνθει σε σχεσει με το φυσικο τους μηκους που θα επρεπε να ηταν.αυτα πανε και ακουμπανε στα 2 pad της κεραιας.παιζει να ναι εκει η βλαβη?αλλα που κολλαει αυτο το σημα δλδ με την εναρξη του τηλεφωνου?

akisssssssss
13-10-13, 15:55
Καμια απαντηση??

windmill82
13-10-13, 15:58
καταφερες να το κανεις factory reset?

akisssssssss
13-10-13, 23:49
Δεν εχω καταφερει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι δεν εχω καταφερει να ανοιξω το κινητο.τι να πω.μηπως φταιει αυτο παραπανω που παρατηρησα?

windmill82
13-10-13, 23:54
ξεκινα πρωτα με sw update ή εστω reset. Αυτο που περιγραφεις αν θυμαμαι καλα ειναι η κεραια bluetooth η οποια στερεωνεται επανω στον κονεκτορα φορτισης και δεν μπορει να προκαλει τετοια προβληματα