PDA

Επιστροφή στο Forum : [Άλλη] ZANUSSI τραβαει συνεχεια νερο



fuzz
10-10-13, 17:20
εχω ενα ZANUSSI που ανοιγει απο πανω
το προβλημα ειναι οτι αν το βαλω σε ενα προγραμμα (C) να ξεκινησει τραβαει συνεχως νερο μεχρι να το προχωρησω στο επομενο κ να συνεχισει μετα κανονικα
τι κοιταζω?τον πολυδιακοπτη?
να του ριξω σπρει με λαδι ?

konman
10-10-13, 19:47
τι κοιταζω?τον πολυδιακοπτη?
να του ριξω σπρει με λαδι ?

Ποιον διακοπτη εννοεις;;;;;;;;;;;;;;
Μην βαλεις σπρει σε κανενα διακοπτη.
Απλα ελεγξε το πρεσοστατη.

Κυριακίδης
10-10-13, 21:19
και το σωληνάκι που φεύγει από το πρεσσοστάτη μέχρι τον κάδο (μήπως βούλωσε από λάσπες)

fuzz
10-10-13, 21:46
ποιος ειναι ο πρεσοστατης?
ενας σωληνας που παει στον καδο ? (κατι σαν σιφων?)

Κυριακίδης
10-10-13, 22:10
Ναι . το βγάζεις (από πάνω από πρεσσοστάτη το σωληνάκι) και φυσάς να δεις αν ακούς την ροή αέρα μέχρι εσωτερικά του κάδου ή είναι βουλωμένο. (χωρίς το ρεύμα)

fuzz
11-10-13, 00:08
προς το παρων λυθηκε με ανυψωση του σωληνα αποχετευσης, μου ειπε φιλος οτι ειχε το ιδιο προβλημα και λυθηκε σηκωνοντας πιο ψηλα το σωληνα εισαγωγης κ το σωληνα αποχετευσης...ενημερωνω στο δευτερο πλυντηριο που θα βαλει η συζηγος,ευχαριστω για το ενδιαφερον σας

Κυριακίδης
11-10-13, 01:13
Εμ δεν μας είπες ότι εκτός του ότι έπαιρνε συνεχώς νερό ... στο έβγαζε κιόλας από την αποχέτευση.. ζαβολιάρη εεεεε ζαβολιάρη!!

ο σωλήνας εισαγωγής είναι άσχετος για το πρόβλημα ... μόνο στον σωλήνα αποχέτευσης επηρεάζεται αν είναι χαμηλά.

fuzz
11-10-13, 08:45
δεν καταλαβα να το εβγαζε συγχρονως....θα δειξει...στο επομενο πλυντηριο!!!

fuzz
23-03-15, 00:13
εβαλα ξανα χερι στο πλυντηριο γιατι βουλωσε το σωληνακι του πρεσοστατη , ξεσυνδεσα τα καλωδια αλλα τωρα δε θυμαμαι που ηταν το καθενα . εχω δυο καλωδια κ τρεςι επαφες.οταν δεν ειναι σε λειτουργεια το πλυντηριο πρεπει ο διακοπτης να ειναι ΟΝ ?και ποτε γυριζει σε OFF ?οταν γεμισει νερο ο καδος?