PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Προβλημα με κινητο Sony ericsson walkman



skin_dj
17-09-13, 20:51
Εχω ενα κινητο Sony ericsson walkman δουλευε μια χαρα μεχρι που μια μερα σταματισε να δουλευει το toch τις οθονης οποτε δεν μπορω να ξεκλειδωσο το κινητο,δουλευει κανονικα χτυπαει και τα σχετικα.
Προσπαθησα να κανο αναβαθμισει αλλα δεν μπορω λογω οτι δεν ξεκλειδωνει η οθονη.
(ενοειται πως εχω κανει διαφορα οπως να βγαλω μπαταρια να το φυσιξω και τα σχετικα)
Μηπως ξερει κανεις τι μπορω να κανω,ευχαριστο πολυ.


36607

windmill82
17-09-13, 23:23
Φωτη οταν λες walkman καταλαβαινω οτι εννοεις αυτο που εχεις φωτο , το live with walkman wt19i.
εχεις παρατηρησει κατι σαν να ειναι κολλημενο σε καποιο σημειο? δηλαδη σα να πατιεται μονο του συνεχως καποιο σημειο στο συστημα αφης?
οι πιθανοτητες ειναι 2. Ή να θελει ενα ειδικο καλιμπραρισμα - προγραμματισμο που το κανουν τα εξουσιοδοτημενα σερβις ,ή να θελει αλλαγη αφης. η συσκευη ειναι ακομα σε εγγυηση? αν ναι πανε το κατευθειαν σε εξουσιοδοτημενο σερβις . αν οχι ισως να το λυσεις με αλλαγη αφης αλλα σε περιπτωση που χρειαζεται το καλιμπραρισμα που ειπα πιο πανω θα δωσεις τζαμπα λεφτα. οποτε για να εισαι σιγουρος και να μη πεταξεις λεφτα θα σε συμβουλευα να το δωσεις εξαρχης σε καποιο επισκευαστικο κεντρο.

takisegio
18-09-13, 20:35
μαλον αλλαγη αφης και ειναι λιγο ακριβη

AKHS
18-09-13, 22:08
Έχω αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα σε τρία με τέσσερα κινητά samsung και όλα ήθελαν αλλαγή οθόνη αφής. Ίσως και στο δικό σου να είναι το ιδιο πρόβλημα. Απο ebay θα την βρεις φθηνά