PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] SONY ERICSSON SATIO U1I



fm355
23-08-13, 14:20
Καλημέρα έχω ένα sony ericsson satio u1i
εκτός εγγιησης 0λλα πηγαίναν καλά μέχρι έχθες που το έβαλα να φόρτωση
όταν ολοκληρώθηκε H φόρτιση το ανοίγω και έκτοτε off:cursing:

δηλαδή νεκρο το κινητό
έχει το led που όταν δούλευε αναβόσβηνε πράσινο τώρα αναβοσβηνη για 10 φορές κοκινο και τέλος
οπούς γνωρίζει κάτι ας μου πι τι να κανω αν υπαρχει σωτηρια

windmill82
24-08-13, 22:50
Στα περισσοτερα sony ericsson οταν αναβοσβηνει αργα το led εχει πεσει πολυ χαμηλα η ταση της μπαταριας. Εχεις ενα πολυμετρο να δεις την ταση της?

fm355
26-08-13, 12:36
Στα περισσοτερα sony ericsson οταν αναβοσβηνει αργα το led εχει πεσει πολυ χαμηλα η ταση της μπαταριας. Εχεις ενα πολυμετρο να δεις την ταση της?

Η μπαταρια ειναι οκ εβαλα και αλλη εξαλου το led φλασαρι μονο 9 με 10 φορες

leeperik
27-08-13, 00:52
Όταν κουμπώνεις το φορτιστή εμφανίζει κάποια ένδειξή;Αν είναι πεσμένη η μπαταρία θα σου δείξει μετά απο μερικά λεπτά. Αν και πάλι δεν βλεπεις προκοπή τσέκαρε το βύσμα του φορτιστή και το βύσμα φόρτισης του κινητού για σημάδια υγρασίας, καλού κακού καθάρισέτο με μια μπατονέτα και λίγο οινόπνευμα. Αν με τα παραπάνω δεν γίνει κάτι δοκίμασε να το συνδέσεις με τον υπολογιστήσε περίπτωση που δεν το αναγνωρίζει ή και πάλι δεν φορτίζει υπάρχει η πιθανότητα να έχει αποκοληθεί το βύσμα απο την πλακέτα. Δοκίμασε τα παραπάνω και πές μας και αναλόγως βλέπουμε μετά.

windmill82
28-08-13, 00:20
μπα για να λεει οτι η μπαταρια ειναι οκ ενα πραγμα μενει.
Κατεβασε το update service και προσπαθησε να κανεις αναβαθμιση. Αν δεν μπορει να κανει εχει θεμα πλακετας και δεν θα μπορεσει να επισκευαστει.

rep
28-08-13, 15:35
εχω δει πολλα satio με αυτο το προβλημα που τελικα δεν εγιναν.

windmill82
28-08-13, 20:11
εχω δει πολλα satio με αυτο το προβλημα που τελικα δεν εγιναν.



οπως τα λες ειναι Χρυσοστομε , αλλα δε βαριεσαι ας δοκιμασει ενα φλασαρισμα μηπως και...