PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] iphone 3gs επανεκινηση και προβλημα στο wifi



nextforbest
20-08-13, 05:53
Καλησπερα , εχω ενα iphone 3gs στο οποιο εχει γινει jailbreak με την 6.0.1 και εκτος τις επανεκκινησεις που μου κανει στο wifi λεει off και δεν μπορεις να το αλλαξεις.Το δε bluetooth ειναι γκρι , δεν το αναγνωριζει καν.Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ του ξαναφλασαρα το λογισμικο μεσω redsnow αλλα και παλι δεν ειδα διαφορα.
Εχει την καινουργια baseband.

Εχετε να μου προτεινετε κατι ?Ειμαι ετοιμος να το ψησω με θερμοπιστολο!

leosedf
20-08-13, 07:50
Ψήστο όπως είσαι.
Θέλει αρκετά όμως.

agis68
20-08-13, 16:02
Καλησπερα , εχω ενα iphone 3gs στο οποιο εχει γινει jailbreak με την 6.0.1 και εκτος τις επανεκκινησεις που μου κανει στο wifi λεει off και δεν μπορεις να το αλλαξεις.Το δε bluetooth ειναι γκρι , δεν το αναγνωριζει καν.Μετα απο πολυ ψαξιμο στο ιντερνετ του ξαναφλασαρα το λογισμικο μεσω redsnow αλλα και παλι δεν ειδα διαφορα.
Εχει την καινουργια baseband.

Εχετε να μου προτεινετε κατι ?Ειμαι ετοιμος να το ψησω με θερμοπιστολο!


Μην κάνεις καμιά πατατα και χάσεις το μηχα΄νημα. Απλά μπαινει στο general information στα settingς και επαναφέρεις ολο το μηχανημα στις εργοστσιακές ρυθμίσεις (χωρις jailbrake) και είναι σα να το πήρες σημερα. hardware πρόβλημα ΔΕΝ έχεις γιατί να το χαλάσεις? Αν το έχεις στα Ελληνικά πήγαινε Ρυθμίσεις/Γενικά/και στο κατω κατω γραφει ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ. Επιλέγεις Επαναφορά και φυσικά ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ και ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (τα υπόλοιπα θα δουλεψουν αλλά πάλι θα εχεις προβλήματα)

Απλά προβλήματα απλές λύσεις ελέω Steven Jobs και εσύ θα χαλάσεις το μηχανημα?????

nextforbest
27-08-13, 05:34
Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Εκανα το reflow αλλα τιποτα :( Δοκιμασα να επαναφερω τις ρυθμησεις παλι τιποτα!Καμια αλλη ιδεα κανεις?Δεν θελω να το πεταξω!Το ειχα πληρωσει πανακριβα!

leosedf
27-08-13, 07:45
Οπότε τώρα κατάλαβες ότι το reflow δεν είναι κάποια μαγική λύση.

nextforbest
28-08-13, 07:56
Καμια αλλη βοηθεια απο το κοινο ?Να δοκιμασω να το φουρνισω?Αν ναι πως?

makocer
28-08-13, 11:06
να το φουρνισεις?? με πατατες? αααχαχαχαχαχχχχχ!!
αφου το εκανες ηδη με θερμοπιστολο γιατι θες φουρνο τωρα?
πιθανον δεν εκανες σωστο ''ψησιμο'' που σημαινει πλησιαζω επικινδυνα ορια ....
εχεις καποιο θερμομετρο να μετρας θερμοκρασιες +την ωρα του ψησιματος?
ο leosedf πιο πανω ,οταν λεει δεν ειναι μαγικη λυση ,εννοει οτι δεν ειναι ευκολη...

rep
28-08-13, 15:34
αν δεν εχεις ξανακανει reflow πολυ πιθανο να εκανες λαθος θερμοκρασια-χρονο οποτε ειναι σαν να μην εκανες τιποτα.

nextforbest
28-08-13, 17:53
Δεν ειπα οτι ειναι ευκολο, εχω θερμομετρο που μετραει μεχρι 1000βαθμους.Εαν μπορειτε να μου πειτε θερμοκρασια και χρονο θα ημουν ευτυχης!

nextforbest
31-08-13, 08:14
Κανεις δεν ξερει?

K.pr
22-09-15, 18:35
Κανεις δεν ξερει?
Σε iPhone 3gs jailbreak 6.3.1 που είχε φίλος μου δε φτιάχτηκε ούτε το Bluetooth ούτε το wifi,το upgrade κόλλησε τελείως το κινητό..Σε αυτόν είχε τύχει όταν η Apple έβγαζε καινούριο iPhone.Μπορει να ηταν τυχαίο βέβαια