PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Ελληνικό μενού σε Samsung sgh-i617



olorin
13-05-13, 22:22
Γεια σας.Έχω το Samsung sgh-i617, το οποίο έχει Windows mobile 6 αλλά είναι στα αγγλικά(αγγλικό μενού).Πως μπορώ να το γυρίσω στα ελληνικά(δεν εχει στις ρυθμίσεις τετοια επιλογή);
Ευχαριστώ!

leosedf
13-05-13, 23:54
Μόνο με αναβάθμιση λογισμικού η κάποιο πακέτο εγκατάστασης, ίσως χρειαστεί να το πας σε κάποιο service.

olorin
15-05-13, 16:00
Δεν υπάρχει τρόπος να το κάνω μόνος μου;
Που μπορώ να βρω αυτό το πακέτο;

olorin
25-05-13, 14:04
Κανείς;;;

andyferraristi
25-05-13, 16:31
Εγώ έχω το LG E-900 (WP7), το οποίο όταν το πρωτοπήρα δεν υποστήριζε Ελληνικά. Αργότερα σε πακέτο Update τα υποστήριξε. Το update μου υποδείχτηκε από το Zune που είναι το πρόγραμμα διεπαφής με τον υπολογιστή. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι γίνεται με το WP6, αλλά εάν η διαδικασία σύνδεσης είναι όμοια ή ίδια με αυτή που σου γράφω παραπάνω, τότε θα πρέπει να ελέγξεις εάν υπάρχει κάποιο διαθέσιμο update. Εάν όχι ... μάλλον θα μείνεις με το Αγγλικό πακέτο.
Δεν χάνεις όμως και τίποτε να ρωτήσεις στο κατάστημα από το οποίο το αγόρασες, ή να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία (εάν υπάρχει) ....

P.S. Εγώ θα κοίταγα και στο Internet (αν και φαντάζομαι το έχεις ήδη κάνει) ...

olorin
25-05-13, 16:41
Ευχαριστω για την απαντηση σου.Κοιταξα στο internet αλλά δεν βρηκα κατι παρα μόνο update στην εκδοση 6,1. Λες αυτο να κανει κατι;

andyferraristi
25-05-13, 16:45
Δεν έχω ασχοληθεί εκτενώς με το 6. (Η αλήθεια είναι ότι ούτε και με το 7). Πες μου όμως κάτι άλλο. Θες Ελληνικό menu, ή να γράφεις Ελληνικά (π.χ. sms). Γιατί σε αυτήν την περίπτωση κοίτα μήπως σου κάνει αυτό (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193335) το thread ...

manos_3
25-05-13, 16:49
θελω ελληνικό μενού.
κατι αλλο,στο update χανονται όλα τα αρχεία του κινητού;

andyferraristi
25-05-13, 17:12
Στο WP7 χάνονταν μόνο τα "σπασμένα" (αν με καταλαβαίνεις) προγράμματα. Επίσης, ήθελε ξανά "ξεκλείδωμα" η registry. Μουσική και φωτογραφίες όχι. Και εννοείται στο online update.