PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφαιρεση μοτερ



aser
01-02-13, 23:58
Καλησπερα
Τι θα πρεπει να προσεξω για να αφαιρεσω το εξωτερικο μοτερ απο επαγγελματικο ψυγειο, λογο θανατου η επιχειρηση εχει κλεισει αλλα το μοτερ ειναι εξω λογο οτι φοβαμαι για καμια κλοπη θελω να το μαζεψω μεσα.

Επισης το ιδιο θελω να κανω και με την εξωτερικη μοναδα του air condition, λογο οτι την μαρκα του δεν την ξερει ουτε η μανα του θα εχω προβληματα στο μελλον αν φωναξω τεχνικο να το ξανα εγκαταστησει σε αλλο μερος αλλα θα ειναι αδειο απο φρεον.

Λεφτα για τεχνιτη δεν υπαρχουν ουτε για δειγμα τωρα, για αυτο και θα το κανω μονος.

Κυριακίδης
02-02-13, 00:40
Βάλε μια ταμπέλα στο εξωτερικό μοτέρ .... και γράψε..

Ζητείται μάστορας για επισκευή ..... έχει καμμένο κομπρεσέρ .... τρύπιο δοχείο συλλογής ..... τρύπιο στοιχείο ... και σκασμένο βεντιλατέρ . Παρουσιάζει παντού βραχυκύκλωμα και χτυπάει το ρεύμα .

Αν στο κλέψουν .... έχεις εγγύηση από εμένα

chrisrigas
02-02-13, 00:55
καταρχην πρεπει να μαζεψεις τα υγρα
και μετα να αποσυνδεσεις τα καλωδια

DIATHERM
02-02-13, 11:12
Μπορεις να βγαλεις καμια φωτο απο το μοτερ του επαγγελματικου ψυγειου...? για να δω ποιο ειναι και
για να σου πουμε ακριβως τι θα κανεις... εαν μπορεσεις να το κανεις

aser
03-02-13, 22:33
Βάλε μια ταμπέλα στο εξωτερικό μοτέρ .... και γράψε..

Ζητείται μάστορας για επισκευή ..... έχει καμμένο κομπρεσέρ .... τρύπιο δοχείο συλλογής ..... τρύπιο στοιχείο ... και σκασμένο βεντιλατέρ . Παρουσιάζει παντού βραχυκύκλωμα και χτυπάει το ρεύμα .

Αν στο κλέψουν .... έχεις εγγύηση από εμένα

Δεν φοβαμαι κλοπη απο επαγγελματια αλλα απο γυφτους, ειναι εγκατεστημενο στο χωριο και ως γνωστο περνανε βολτα μηπως βρουν κανενα παλιο σιδερο, αυτο ειναι που δεν θελω να κλαψω.


καταρχην πρεπει να μαζεψεις τα υγρα
και μετα να αποσυνδεσεις τα καλωδια

Τα υγρα μπορουν να μπουν σε απλο μπουκαλι η θελει ειδικη μεταχειριση;


Μπορεις να βγαλεις καμια φωτο απο το μοτερ του επαγγελματικου ψυγειου...? για να δω ποιο ειναι και
για να σου πουμε ακριβως τι θα κανεις... εαν μπορεσεις να το κανεις

Σε 1 εβδομαδα θα παω χωριο και θα σας ανεβασω φωτο.