PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] samsung galaxy mini - πέθανε; [repost από hlektronika.gr]



rch
05-01-13, 02:27
Χαιρετώ το φόρουμ και καλή χρονιά σε όλους !
Έχω το εν λόγω τηλέφωνο (μπακατέλα καλύτερα) και ακούστε τι έγινε.
Το χα τυλιγμένο με το χάντζ-φρί οπότε πατήθηκε το κουμπί και έκλεισε, πάω λοιπόν τώρα το ανοίγω μου βγάζει το σκρίν που ζητάει πίν αλλά η οθόνη είναι νεκρή, τουτέστιν δεν ανταποκρίνεται στο άγγιγμα http://www.hlektronika.gr/forum/images/smilies/vbmodern/001_tt2.gif. Σαν να μην έφτανε αυτό, πατάω το πάουερ μπάτον σβήνει την οθόνη αλλά δεν την ξαναονοίγει όταν το ξαναπατήσω-όταν το κρατάω πατημένο όμως κλείνει το κινητό.http://www.hlektronika.gr/forum/images/smilies/vbmodern/blink.gif Άρα υποθέτω ότι το πρόβλημα δεν είναι στο τάτσ. Πάω ύστερα το συνδέω με το usb κάνει το ντιγκλόν η συσκευή και τα παράθυρα αλλά στο πισί βλέπω το ριμούβαμπλ ντίσκ να είναι κενό.

Υ.Γ. δεν ξέρω αν έχει εγγύηση γι αυτό δεν το πάω σε σέρβις και ρωτάω εδώ.

kotsos___
05-01-13, 13:40
Δοκίμασε να του κάνεις φορματ, και να το ξαναπεράσεις, στο site της samsung θα εχει και τον τροπο, και το λογισμικό.. θα χαθεί ότι υπάρχει μέσα όμως.. Εμένα ένα ερικσον με παρόμοια προβλήματα έστρωσε..
φυσικά αν έχει εγγύηση το δινεις στο σερβις

rch
05-01-13, 20:25
Δεν παίζει να του κάνω χάρντ ριστόρ γτ δν έχω κρατήσει μπάκάπ οπότε θα χαθούν οι επαφές μου και θα καταστραφώ!!!
Θα δοκιμάσω μπας και συνδεθώ μέ σέλ μέσω γιούεσμπί, αλλιώς πρέπει να το πάω αναγκαστικά στο σέρβις.
Πάντως το θέμα είναι πως στο Kies ενώ βλέπει την έκδοση και μπορώ να διαχειριστώ την έσντί, δεν μπορώ να κάνω εξπόρτ τις επαφές.

rch
07-01-13, 18:39
Eπανέρχομαι με το θέμα μου, καταρχήν να πω ότι η μπακατέλα δεν είναι ρούτιντ συνεπώς έκανα μια τρύπα στο νερό προσπαθώντας να συνδεθώ με το κοχύλι. Πέραν τούτου το πήγα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα επισκευών και μ λέει το παλικάρι ότι το πρόβλημα είναι στο τάτσ κάτι που εγω βέβαια δεν πιστεύω. Λέω άντε να το δοκιμάσουμε κ αυτό, οπότε μου πετάει το εξής κουφό "δεν το καλύπτει η εγγύηση και είναι λογικό!!!", ΛΟΛ αναφωνώ μετά το 3πλό εγκεφαλικό και ρωτάω τον λόγο, μου λέει είναι χτυπημένη η οθόνη!!! ενώ στην πραγματικότητα έχει μια μικρή γρατσουνιά περί τα 2μμ με το ζόρι! Έλεος λέω και τον ρώτησα που είναι τα κεντρικά κ μ είπε στον Κηφισό, θα πάω από εκεί αύριο μεθαύριο να δω τι θα μου πούν.

rch
10-01-13, 18:20
Για την ιστορία πήγα το κινητό στον Κηφισό δίπλα στα ΚΤΕΛ και σε μισή ώρα ήταν έτοιμο και καλύφθηκε από την εγγύηση. Βέβαια αυτό με έβαλε σε σκέψεις για τον προηγούμενο επαγγελματία... Τέσπα τέλος καλό όλα καλά.

ketsetzis
11-01-13, 10:38
Για την ιστορία πήγα το κινητό στον Κηφισό δίπλα στα ΚΤΕΛ και σε μισή ώρα ήταν έτοιμο και καλύφθηκε από την εγγύηση. Βέβαια αυτό με έβαλε σε σκέψεις για τον προηγούμενο επαγγελματία... Τέσπα τέλος καλό όλα καλά.
Καταρχήν μπράβο που δεν έχαψες την κάθε χαζομάρα που λέει ο κάθε ένας που "φτιάχνει" μεσω εγγύσης (εξουσιοδοτημένα σέρβις) και... η αντιπροσωπεία δεν έχει ιδέα τι ακούει ο πελάτης πριν φτάσει σε αυτήν! Τι πρόβλημα είχε τελικά? σου αλλάξαν κάτι; είχε όντως πρόβλημα η αφή;