PDA

Επιστροφή στο Forum : [Whirlpool] Ζημια στον καδο!!!!



diarh
27-12-12, 20:07
Καλησπερα και χρονια πολλα.Σημερα συγγενης μου δεν εκλεισε καλα τα πορτακια του τυμπανου με αποτελεσμα να ανοιξουν στο στυξιμο με 1200 στροφες.Εκτος απο τα πορτακια που ψιλοεφτιαξα τρυπησε και ο καδος(πλαστικος).Εχει καποιος γνωση αν κολιεται???:001_wub:

Κυριακίδης
27-12-12, 21:12
Αν κολλήθηκε σύμφωνα με τους μύθους και την ιστορία ο Φρανκενστάιν .... γιατί όχι και ο κάδος?

Όσον αφορά για κόλληση για στεγανότητα από τα νερά κολλάει με ειδικές κόλλες 2 συστατικών Α+Β ... το θέμα είναι αν αυτή η τρύπα έχει κάποια επικίνδυνη (δομική επικινδυνότητα) π.χ. αν είναι απλός τρύπα ... ναι κολλάει .
Αν όμως έχει μακρύ ράγισμα κατά μήκος και ανάλογα την δομική αντοχή του σημείου. θα πρέπει να το "κάψεις" πρώτα με κάποιο μεγάλο κολλητήρι με φλόγιστρο και να του δώσεις πρώτα μια καλή "ραφή" με το ίδιο πλαστικό και υλικό του κάδου , και μετά την κόλλα για στεγάνωση.
Το πορτάκι που "φιλοέφτιαξες" .. δώσε μεγάλη σημασία και φτιάξε το γερά και σωστά , αλλιώς θα έχεις τα ίδια και πάλι.

konman
28-12-12, 11:46
Καλησπερα και χρονια πολλα.Σημερα συγγενης μου δεν εκλεισε καλα τα πορτακια του τυμπανου με αποτελεσμα να ανοιξουν στο στυξιμο με 1200 στροφες.Εκτος απο τα πορτακια που ψιλοεφτιαξα τρυπησε και ο καδος(πλαστικος).Εχει καποιος γνωση αν κολιεται???:001_wub:

Παρε ενα καινουργιο πλυντηριο μετα κανε σε αυτο οτι
πειραματα θελεις.
Αν εχει σπασιμο δεν κολλάει αν εχει ρωγμη εβαλε σιλικονη.

diarh
28-12-12, 23:18
Καλησπερα.Α) Ερωτω αν ξερει κανεις αν κολιεται οχι με κολλες δυο συστατικων η αλλα πειραματα αλλα απο τους ειδικους τεχνιτες.Ο Καδος δεν αναγραφει υλικο επανω του οποτε????
Β)Μανο ειμαι μαζι σου.Σημερα εμαθα για τιμη απο την εταιρεια.Με 240 Δικια μου αγορα η επισκευη κρινεται ασυμφορη.Θα αγοραστει καινουριο(αν και αυτο ειναι αγορα 2/2012-ειναι κανεις εξουσιοδοτιμενος??αν ναι και θελει ας στειλει πμ)και αυτο θα επισκευαστει και εφοσον ολα ειναι καλα θα παει στο εξοχικο.Δεν ειναι δικο μου αλλα του κουνιαδου!!!να εισαστε καλα!!!!!

konman
29-12-12, 09:56
Βγαλε μια φωτογραφια απο το σπασιμο να δω αν μπορεις να του κανεις κατι.

Το υλικο του καδου ειναι πολυπροπυλενιο.

diarh
29-12-12, 15:47
Βγαλε μια φωτογραφια απο το σπασιμο να δω αν μπορεις να του κανεις κατι.

Το υλικο του καδου ειναι πολυπροπυλενιο.

Εισαι στην αναμονη.Θα εχεις φωτο μπολικες!!(πιστευω)