PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση Samsung] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ SAMSUNG LE32S86BD



e-giannis
25-12-12, 14:04
Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!!

Αντιμετωπίζω τα εξής 2 προβλήματα:1. όταν ανοίγω την τηλεόραση μετά απο λίγα δευτερόλεπτα ανοίγει και κλείνει συνέχεια απο μόνη της και μετά απο κάποια λεπτά στρώνει απο μόνη της..... δεν μου κάνει προβλήματα και παίζει κανονικά.
2. Κάποιες φορές που την ανοίγω, δεν μου το κάνει πάντα, η ένταση της βρίσκεται στο maximum....
Θα ήθελα να μου πείτε που μπορεί να οφείλονται τα προβλήματα και τι μπορώ να κάνω......


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

freecom
26-12-12, 01:54
χρονια πολλα
φιλε γιαννη εχεις καποιες βασικες γνωσεις στα ηλεκτρονικα ?
σε ρωταω οχι απο κακια ....απλα για να σκεφτω αναλογα τι να σε απαντησω

chrisrigas
26-12-12, 02:47
Το ιδιο ακριβως εκανε και σε εμενα αλλα σταματησε ,γνωριζω κατι απο ηλεκτρονικα τι μπορει να ηταν η θα ειναι σε περιπτωση που το ξανακανει

e-giannis
26-12-12, 04:31
Χρόνια πολλά Κώστα έχω μικρή εμπειρία στα ηλεκτρονικά....ναι τις βασικές γνώσεις τις έχω.....κανένα πρόβλημα και λογική η ερωτησή σου.

freecom
26-12-12, 13:11
το πιο πιθανο προβλημα ειναι να εχεις προβλημα στην πλακετιτσα που ειναι τα πληκτρα στην προσοψη της τηλεορασης.........

ανοιγεις την τηλεοραση .....αποσυνδεεις την πλακετα του πληκτρολογιου.......και πιθανονμη εισαι οκ

το μονο αρνητικο ειναι οτι θα την δουλευεις μονο απο το remote control

πολυ προσοχη !!! η τηλεοραση ακομη και εκτος πριζας εχει τασεις επικυνδυνες !
πολυ προσοχη που ακουμπας !!!

e-giannis
26-12-12, 16:59
Κώστα δηλαδή αν αποσυνδέσω την πλακέτα πληκτρολογίου πιστεύεις ότι θα λυθούν και τα δύο προβήματα που περιέγραψα;