PDA

Επιστροφή στο Forum : [Bosch] πλυντήριο πιάτων BOSCH SRI 5605



geostrom
14-12-12, 15:50
Εχω αυτό το πλυντήριο και παρουσίασε μια έντονη οσμή καμένου ενώ δούλευέ μετά που το έλυσα από μπροστά διαπίστωσα οτι είχε λιώσει μια φίσα σε δύο επαφές επάνω στην μπροστινή πλακέτα , κόλλησα λοιπών με κόλληση δυο καλώδια και τα σύνδεσα από την πλακέτα κατευθείαν με τα αντίστοιχα της φισας , όμως συνέχισε να ζεσταίνει τα καλώδια και μετά απο αυτό και υποθέτω οτι έχει πρόβλημα η πλακέτα .
αφου αποσύνδεσα λοιπών μόνο αυτά τα δυο καλώδια και το έβαλα σε λειτουργία έκανε το μπαμ από μέσα από την πλακέτα , λέω την έκανα την πατάτα .
Η πλακέτα κοστίζει απο την bosch όπως μου είπαν 115,00 € , το πρόβλημα είναι ότι αφού αποσυνδεσα τα δυο καλώδια δεν ξέρω πως συνδέονται (2η πατάτα ) γιατί είναι και τα δυο λεύκα αρα ψάχνω για κάποιο σχέδιο , και το δεύτερο πρόβλημα είναι πως θα βεβαιωθώ οτι είναι μόνο η πλακέτα και δεν θα πληρώσω άδικα 115 € , την βοήθεια σας παρακαλώ .

3525535256

Κυριακίδης
15-12-12, 17:53
Τα 2 καλώδια της φίσας που κατευθύνονται? (εννοώ όχι προς την πλευρά της πλακέτας)

j kalai
16-12-12, 11:42
Λογικα το προβλημα δημιουργηθηκε απο την φισα και εκαψε την πλακετα.
Οπως εγραψε και ο Κυριακιδης απο επανω πρεπει να βρεις που πανε αυτα τα καλωδια.

geostrom
16-12-12, 15:15
το ένα πάει στον διακόπτη on off και το άλλο δεν μπόρεσα να καταλήξω γιατί κατεβαίνει πολύ χαμηλά και πρέπει να το λύσω από κάτω όλο , ένα σχέδιο αν μπορεί κάποιος θα βοηθούσε γιατί δεν βρίσκω στο internet .