PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση Philips] προβλημα philips matchline 32 pixel plus



kotopoulos
27-11-12, 00:03
http://www.zoominto.com/zoomapi/ZoomButt.gif


καλησπερα σε ολους σας.κατεχω τη συγκεκριμενη τηλεοραση απο το 2004.πριν μερικους μηνες εμφανισε λευκες οριζοντιες γραμμες στην οθονη και καπως πεσμενα χρωματα..καλεσα τεχνικο ρυθμισε το focus..και οι λευκες γραμμες εξαφανιστηκαν αλλα τα χρωματα σιγα σιγα χειροτερεψαν...μου ειπε οτι κατα 99% ειναι θεμα οθονης και οτι δε σωζεται...τωρα ετα απο περιπου δυο μηνες..παιζει σχεδον ροζ.....εχω ψαξει παντου για αλλαγη οθονης αλλα δε.....δεν υπαρχει πουθενα εδω στην ελλαδα σε οσους εχω ρωτησει..την ειχα αγορασει 2.300 ευρω πριν 8 χρονια...και ισως ηταν η καλυτερη crt που βγηκε ποτε...θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη απο εσας μηπως και βρεθει καποιος τροπος και τη σωσω...η αν μπορει καποιος να με παραπεμψει καπου για αλλαγη οθονης...υπαρχει περιπτωση να εχει κανει λαθος ο τεχνικος και να ειναι θεμα πλακετας..οποτε και να φιαχνεται???να ξανακαλεσω δευτερο τεχνικο????απλα θελω να τη σωσω για μερικα χρονια ακομα γιατι θεωρω τα 8 χρονια πολυ λιγα..για το τελος της....ευχαριστω και περιμενω τα ''φωτα σας''...