PDA

Επιστροφή στο Forum : [Miele] ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ MIELE SOFTRONIC W 3105



ΡΕΝΑ
04-11-12, 00:10
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟς /ΚΑΠΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ:saad:ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΣΗ ΟΠΟΤΕ ΜΕΝΟΥΝ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΟΧΕΙΟ.ΑΡΑ,ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΤΑΝΕΙ ΟΛΗ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΥΣΗ.ΕΙΝΑΙ MIELE.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ:001_rolleyes:
ΑΡΙΣΤΕΡΑ.ΣΤΗ ΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΑΝ ΚΑΠΑΚΙ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ,ΒΑΘΙΑ ΠΡΟς ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΟΧΕΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΙς ΥΠΟΔΟΧΕς ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΠΩς ΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΕΙΧΕ ΓΛΙΣΤΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟ ΣΤΗΝ ΠΛΥΣΗ ΟΠΩς ΠΡΕΠΕΙ.ΤΙ.....ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ

Κυριακίδης
04-11-12, 09:52
Για τι είδους απορρυπαντικό μιλάμε? για υγρό απορρυπαντικό?
Να ελέγξεις για την πίεση του νερού αν είναι καλή ή βούλωσε από την υποδοχή του νερού (το φίλτρο)
Και στην περίπτωση που βάζεις (υγρό απορρυπαντικό ) ακόμη και μαλακτικό , Να μην το γεμίζεις στην θήκη υπερβολικά , αλλιώς θα στο κάνει πρόωρη απάντληση . Θα το γεμίζεις μέχρι τις ενδείξεις (ΜΑΧ) .

ΡΕΝΑ
04-11-12, 13:05
ΔΕ ΒΑΖΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΤΖΕΛ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΙΣ ΥΠΟΔΟΧΕΣ ΟΣΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ,ΣΚΟΝΗ ΚΛΠ.ΠΙΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΑΡΧΗ Ή ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ?

Κυριακίδης
04-11-12, 14:51
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να μισο-ανοίξεις το πορτάκι της σαπουνοθήκης και να το βάλεις μπρος .... (όχι απαραίτητα με φάρμακο και μαλακτικό και ούτε καν ρούχα)
και να βάλεις το πρόγραμμα στην πρόπλυση να δεις αν τρέχει ικανοποιητικά το νερό (με ορμή σαν δυνατό ψέκασμα ) στην θήκη της πρόπλυσης .... αλλά και δοκιμή στην κυρίως πλύση για να δεις το ίδιο και για την θήκη της κυρίως πλύσης αν ψεκάζει και εκεί το νερό.

Το πιο πιθανό είναι ότι για κάποιο λόγο δεν ψεκάζει το νερό με ορμή , γιαυτό και σου αφήνει τα μισά απορρυπαντικά στο τέλος της πλύσης,

ρίξε μια ματιά στο φίλτρο που έχει μέσα στην παροχή του λάστιχου εισόδου νερού προς το πλυντήριο
Και δεύτερον στο εσωτερικό της σαπουνοθήκης και συγκεκριμένα στο "ταβάνι" του έχει τρύπες πολλές σαν ψεκαστήρας . να βούλωσε από άλατα και να θέλει καθάρισμα

ΡΕΝΑ
04-11-12, 15:51
ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!ΡΩΤΑΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΩ ΚΑΤΙ.ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΡΟΥΧΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΛΥΣΗ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ,ΠΡΟΠΛΥΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΟΤΕ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΛΑΣΤΙΧΟΥ ΕΙΣΟΔΟΥ ΝΕΡΟΥ ΠΩΣ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ,ΕΧΩ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ!ΤΗ ΣΑΠΟΥΝΟΘΗΚΗ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΥΧΝΑ ,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΑΤΑ.ΕΧΕΙ ΤΡΥΠΕΣ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΝΑΙ,ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΠΑΚΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΗ,ΕΓΩ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΣΤΗΝ ΠΛΥΣΗ?ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΓΝΩΡΙΖΩ:saad:

Κυριακίδης
04-11-12, 17:26
Το λάστιχο παροχής νερού είναι κάπως έτσι και συνδέεται στην βρύση σου (από την μια μεριά ) ... και η άλλη στην βαλβίδα
http://www.ecomarketparts.gr/images/thumbnails/2/120/40015041.jpg
http://www.kourlaba.gr/eshop/images/31.01.62.12s.jpg
στην δεύτερη φωτογραφία αυτό που βλέπεις με (Μπλε) είναι το φίλτρο της βαλβίδας .... αυτό μπορεί να βούλωσε από ακαθαρσίες . επίσης μπορεί και πάλι τέτοιο φίλτρο να έχει και στην πλευρά προς την βρύση .... και αυτό καθάρισμα

Απλά θα κλείσεις την βρύση .... θα ξεβιδώσεις το λάστιχο της παροχής νερού (στην 1η φωτογραφία) .... και από τις 2 μεριές με έναν "κάβουρα" του υδραυλικού . και θα καθαρίσεις τα φίλτρα (αν υπάρχουν) .... αλλιώς μόνο το (μπλέ φίλτρο) της βαλβίδας ...
και μετά θα τα ξαναβιδώσεις για να κάνεις δοκιμή ...

και φυσικά να ανοίξεις και την βρύση

ΡΕΝΑ
04-11-12, 22:56
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΑ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕ ΚΑΒΟΥΡΕΣ ΚΛΠ Ή ΜΗΠΩΣ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΘΑ ΤΟ ΔΩ.ΕΒΑΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΖΕΛ,ΑΦΗΣΕ ΠΑΛΙ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΣΤΗ ΘΗΚΗ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟΥ.ΕΧΕΙ ΠΙΕΣΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΚΕΙ.ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΑΛΑΤΑ,ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΑΛΙΑ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟΥ.

Κυριακίδης
04-11-12, 23:26
Ναι η δεύτερη εικόνα είναι (εσωτερικά η βαλβίδα ) ... αλλά εσείς θα δείτε μόνο ένα μέρος εξωτερικά , που είναι το πάσο όπου βιδώνεις το λάστιχο της παροχής, θα ξεβιδώσεις το λάστιχο της παροχής και θα καθαρίσεις το φιλτράκι του (το φιλτράκι βγαίνει με κάποια πένσα ή μυτοτσίμπιδο) με απλό τράβηγμα προς τα έξω .... το καθαρίζεις και το ξαναβάζεις

Αν είσαι σίγουρη όπως λες ότι έχει πίεση το νερό . τότε θα πρέπει να ξέρω τι στυλ σαπουνοθήκης είναι (δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο μοντέλο) .
Υπάρχουν 2 τύποι σαπουνοθήκες
1) Με διαμοιρασμό του νερού με μετακινούμενη "βέργα ντίζα " όπου αυτή κινείται και διαμοιράζει το νερό. και αυτά λειτουργούν με 1 (μονή) βαλβίδα.
2) Με Χωρίς "βέργα - ντίζα" . αλλά με πολλαπλές βαλβίδες (διπλές τριπλές κτλ ) ... στην παραπάνω 2η φωτό είναι βαλβίδα διπλή π.χ

ΡΕΝΑ
04-11-12, 23:37
ΠΙΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΛΟΓΩ ΑΛΑΤΩΝ?ΛΟΓΩ ΒΡΩΜΙΑΣ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟ?ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ.ΕΜΕΙΝΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΑΡΑ ΚΑΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ Η ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΠΟΥΝΟΘΗΚΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΕ LINK?ΔΕ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ...

ΡΕΝΑ
04-11-12, 23:40
ΕΧΕΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΥΠΟΔΟΧΕΣ.ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ,ΚΕΝΤΡΟ ΚΥΡΙΩΣ ΠΛΥΣΗ.ΔΕΞΙΑ ΠΡΟΠΛΥΣΗ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΙΝΕΙ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟΥ..:001_smile:

ΡΕΝΑ
04-11-12, 23:43
ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΟ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΜΕ ΚΑΒΟΥΡΑ?ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΕΝΝΟΩ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΝΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ..

Κυριακίδης
05-11-12, 10:07
35074
αφού το καθαρίσεις ΄(το φιλτράκι που έχει μέσα η βαλβίδα) και ελέγξεις ότι έχεις καλή ροή σε όλο το λάστιχο της παροχής νερού (το δοκιμάζεις στο τέλος έχοντας την πλευρά προς την βρύση βιδωμένη και ελεύθερη την πλευρά της βαλβίδας ) μέσα σε κάποιον προσωρινό κουβά .... και ανοίγεις την βρύση για να δεις ότι πράγματι τρέχει το νερό με πλήρη πίεση .
Αν τρέχει με πλήρη πίεση τότε καθαρίζεις το φιλτράκι που έχει μέσα η βαλβίδα .... αυτό θα το βγάλεις με μια πένσα (θα δεις ότι βγαίνει τραβώντας το απλά με την πένσα προς τα έξω .... το καθαρίζεις και το ξαναβάζεις)
Αν και πάλι δεις ότι δεν τρέχει το νερό με ορμή μέσα στην θήκη της σαπουνοθήκης τότε κάπου είναι βουλωμένη η σαπουνοθήκη

ΡΕΝΑ
05-11-12, 12:31
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ!ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΒΟΛΟ!

ΡΕΝΑ
05-11-12, 13:08
ΤΟ ΣΩΛΗΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΗ ΣΤΡΟΦΙΓΓΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΩ ΣΩΣΤΑ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΣΑΠΟΥΝΟΘΗΚΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ.Η ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΣΤΡΟΦΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΞΕΒΙΔΩΝΕΙ ΜΕ ΠΕΝΣΑ?

Κυριακίδης
05-11-12, 13:41
Δες αυτό το βίντεο ... δεν είναι για το δικό σου μοντέλο αλλά έχει το ίδιο νόημα στου τι πρέπει να κάνεις για να κοιτάξεις και να καθαρίσεις το φίλτρο της βαλβίδας
http://www.youtube.com/watch?v=mXdqVmxiirs

ΡΕΝΑ
05-11-12, 14:17
ΑΝΟΙΞΑ ΤΗ ΣΤΡΟΦΙΓΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ?ΕΧΩ ΠΕΝΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ.ΜΥΤΟΤΣΙΜΠΙΔΟ ΔΕΝ ΕΧΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ..

ΡΕΝΑ
05-11-12, 14:22
ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΗ ΣΤΕΛΝΩ!

ΡΕΝΑ
05-11-12, 15:09
ΞΕΘΑΨΑ ΕΝΑ ΜΥΤΟΤΣΙΜΠΙΔΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ..ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΗ ΦΩΤΟ ΑΛΛΑ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ..:saad:ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ

ΡΕΝΑ
05-11-12, 16:58
ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΑΚΡΕΣ,ΚΑΘΑΡΕΣ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΣΥΝ ΤΗ ΣΑΠΟΥΝΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΑ ΑΠΡΤΥΠΑΝΤΙΚΟΥ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΟΚΙΜΗ.ΑΝ ΔΕΝ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

ΡΕΝΑ
06-11-12, 22:00
Μου ειπε μια φιλη να βαλω στη σαπουνοθηκη βραστο νερο με ξυδι για τα αλατα και πως ειδε διαφορα.δε μπορω ομως να καταλαβω πώς εγινε αυτο απο τη στιγμη που οταν αρχισει η πλυση μπαινει κρυο νερο.εκανα για λιγο μια πλυση αλλα διαφορά στη ροη εντος σαπουνοθηκης δεν ειδαfile:///C:\Users\user\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\c lip_image001.gifβαλαμε ηλιακο σημερα,ρωτησα το μαστορα και ειπε η πιεση του νερου ειναι μια χαρα.τι φταιει πια...?ευχαριστω και παλι!