PDA

Επιστροφή στο Forum : [Voxson] η συντήριση τα καταψύχει όλα



silk
01-11-12, 17:41
καλησπέρα!
έχω ένα δύπορτο ψυγείο Voxson RT240 και καταψύχει τα πάντα. Άλλαξα το θερμοστάτη, για κάνα δύο μέρες ήταν εντάξη, αλλά συνεχίζει πάλι τα ίδια.
καμιά ιδέα κανένας?
ευχαριστώ

konman
02-11-12, 08:47
καλησπέρα!
έχω ένα δύπορτο ψυγείο Voxson RT240 και καταψύχει τα πάντα. Άλλαξα το θερμοστάτη, για κάνα δύο μέρες ήταν εντάξη, αλλά συνεχίζει πάλι τα ίδια.
καμιά ιδέα κανένας?
ευχαριστώ

Σε τι νουμερο εχει βαλει τον θερμοστατη, καλο ειναι να το βαλεις στο 1.
Τι θερμοστατη του εβαλες (αν ειναι ευκολο γραψε την μαρκα και τον αριθμο που εχει πανω).

silk
05-11-12, 11:27
Σε τι νουμερο εχει βαλει τον θερμοστατη, καλο ειναι να το βαλεις στο 1.
Τι θερμοστατη του εβαλες (αν ειναι ευκολο γραψε την μαρκα και τον αριθμο που εχει πανω).

το έχω στο 1 και η θερμοκρασία που μου δείχνει το θερμόμετρο που έβαλα στο ψυγείο παίζει από -1 έως +1 βαθμούς
σου στέλνω συνημμένες φωτό από τον παλιό και τον νέο θερμοστάτη

diarh
02-12-12, 21:16
Μανο!!Το πουρο του θερμοστατη κανει καλη εφαρμογη???Επισης με τι κριτηριο πηρες αυτον τον θερμοστατη??

silk
04-12-12, 11:16
Μανο!!Το πουρο του θερμοστατη κανει καλη εφαρμογη???Επισης με τι κριτηριο πηρες αυτον τον θερμοστατη??

το κριτηριο για τον θερμοστατη ειναι "αυτον μου εδωσε" απο το μαγαζί που πήγα. το κοίταξε, είχε τις ίδιες υποδοχές, είδε κάτι στον υπολογιστή για το άν ταιριάζει και το πήρα.
αλλά αφού μου έκανε πάλι τα ίδια, ξανάβαλα τον δικό του. απλά το βράδι ή όταν λείπω κάποιες ώρες από το σπίτι, σβήνω το ψυγείο.
ποιό είναι το "πουρο του θερμοστάτη"?