PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] sony ericcson w100i



toni31
06-10-12, 23:35
Έχω ένα w100i στο συρτάρι μου εδώ και πολύ καιρό, το οποίο δεν δουλεύει. Είπα να ασχοληθώ μαζί του μπας και το κάνω να παίξει και γλιτώσω κανένα έουρω από την αγορά νέου κινητού για να κουμπώσω επάνω μια καρτοκινητή σιμ.
Το δοκίμασα με άλλη καλωδιοταινία (από κινητό φίλου που δουλεύει) αλλά τίποτα. Το μόνο που κάνει είναι να ανάβει το λαμπάκι όταν το βάζω στην φόρτιση. Έχετε τίποτα στο μυαλό σας πώς να το κάνω να παίξει?

leosedf
07-10-12, 01:06
Αναβάθμιση θέλει αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το κάνεις.

gRooV
07-10-12, 13:22
Αναβάθμιση θέλει αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το κάνεις.
δεν γίνεται με το sony update service?

leosedf
07-10-12, 13:24
Ναι γίνεται να το κάνει σαν να είναι νεκρό. Παραπέρα θα χρειαστεί κάποιο λογισμικό service.
Δε χάνει τίποτα να δοκιμάσει.

toni31
09-10-12, 18:42
Εγκατέστησα το sony update έκανα ότι μου έλεγε (έβγαλα – έβαλα μπαταρία και με το ‘c’ πατημένο σύνδεσα το usb στον υπολογιστή). Δοκίμασα για σιγουριά 3 διαφορετικά καλώδια (στο παρελθόν έτυχε να φταίει το καλώδιο) αλλά τίποτα είναι νεκρό και αναβοσβήνει μόνο το λαμπάκι.
Το λογισμικό σέρβις απαιτεί κάποιο εξειδικευμένο μηχάνημα?
Γιατί το να πάει σε σέρβις δεν νομίζω ότι αξίζει το κόστος.

konman
09-10-12, 21:46
Ειχα και εγω το ιδιο τηλεφωνο και μου εκανε ακριβως το
ιδιο προβλημα.
Το προβλημα ηταν οτι ειχαν κοπη τα καλωδια που συνδεουν την οθονη.

toni31
09-10-12, 23:23
Εννοείς την καλωδιοταινία της οθόνης και πως το αντιμετώπισες ?

leosedf
09-10-12, 23:37
Το red blink δεν έχει καμία σχέση με καλωδιοταινία, αλλιώς θα λειτουργούσε και θα αναγνωριζόταν από το pc.

toni31
10-10-12, 00:23
Το red blink δεν έχει καμία σχέση με καλωδιοταινία, αλλιώς θα λειτουργούσε και θα αναγνωριζόταν από το pc.

Κωνσταντίνε υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω πριν παραδώσω τα όπλα?
Γιατί… για μάστορα μόνο στον Μπομπ μπορώ να το πάω!

leosedf
10-10-12, 00:28
Μιας και είσαι Θεσσαλονίκη θα στο έκανα εγώ τζαμπέ αλλά θέλει update το λογισμικό μου και είναι επί πληρωμή (κανονικό ξεβράκωμα). Οπότε η κάνεις υπομονή μπας και το κάνω (γιατί τώρα είμαι με 3,56 ευρω) για να στο ξεπετάξω η το στέλνεις στον rep στη Βέροια και θα στο στρώσει.

toni31
10-10-12, 00:49
Έχω φύγει από Σαλόνικα τα τελευταία χρόνια και πήγα ποιο βόρια.
Ευχαριστώ για την προσφορά σου Κωνσταντίνε θα το έχω υπόψη όταν είναι να κατέβω προς τα κάτω να μιλήσουμε.
Δυστυχώς τα οικονομικά περιθώρια στένεψαν για όλους.