PDA

Επιστροφή στο Forum : [Candy] Candy cdi45 προβλημα



Sakiss
31-08-12, 18:07
Γεια σε ολους
Εχω ενα πλυντηριο πιατων candy cdi45
Λιγο μετα απο το ξεκινημα της λειτουργιας χτυπαει ο βομβητης (μπιπ) 30 φορες και σταματαει το προγραμμα πλυσης

Καποιος αν μπορει να βοηθησει

Ευχαριστω

Κυριακίδης
31-08-12, 21:29
Διάβασε το σχετικό εγχειρίδιο χρήσης και ακολούθησε τις υποδείξεις που έχει . Οι αιτίες μπορεί να είναι ποικίλες και διάφορες όπως π.χ. να έχει τελειώσει το αλάτι ή το λαμπρυντικό στα ανάλογα δοχεία . και από το λίγο που διάβασα ότι σε αυτό το μοντέλο μετά από κάποιον κύκλο πλύσης , πρέπει να αφήσεις 20 λεπτά να κρυώσει προτού να βάλεις την επόμενη πλύση κτλ.

Sakiss
31-08-12, 22:41
Καταρχην φιλε μου σ΄ευχαριστω για την απαντηση σου και τον χρονο που μου διεθεσες.
Ακολουθησα την συμβουλη σου και μελετησα το εγχειριδιο, ομως δεν αναφερει καπου λυση για αυτο το προβλημα. Επισης εξετασα ολες τις αλλες παραμετρους, οπως αλατι και ολα τα σχετικα. Αλλα παλι ακρη δεν βρηκα.

Κυριακίδης
01-09-12, 00:40
Μπορείς να περιγράψεις λεπτομέρειες ?
Λιγο μετα απο το ξεκινημα της λειτουργιας χτυπαει ο βομβητης (μπιπ) 30 φορες και σταματαει το προγραμμα πλυσης

Δηλαδή από την ώρα που θα το ξεκινήσεις και μέχρι το (λίγο μετά και μέχρι να ηχήσει ο βομβητής) . Τι παρατηρείς ? π.χ. δεν κάνει τίποτα? ... παίρνει τουλάχιστον νερό? κάποιοι χαρακτηριστικοί ήχοι κτλ?