PDA

Επιστροφή στο Forum : [Τηλεόραση Philips] 32PFL5405H/12



mmaannoosss
08-08-12, 17:19
Γεια σε ολους .Σας γραφω για πρωτη φορα .Το προβλημα που εχω με την τηλεοραση αρχισε πριν 5 μηνες περιπου.Αρχικα ,ξαφνικα χανονταν τα καναλια.Στις αλλες τηλεορασεις του σπιτιου κανενα προβλημα.Το περιεργο ειναι πως εκεινες τις μερες επαιζε ΜΟΝΟ καλα το MAD και λιγο το ΣΚΑΙ(περιοχη χαλκιδα).Αυτο μπορει να κρατουσε για 5 ' ή για 10 μερες.Μονο του χαλουσε μονο του εφτιαχνε.Το σημα οταν ειχε το προβλημα ηταν στο 0-15% απ'οτι εδειχνε το τσεκ .Κεραια περνω μεσα απο πριζα που εχω συνδεσει και αλλη τηλεοραση ,εδω και χρονια χωρις προβλημα(καλωδιο περιπου 5 m).Δεν πειραξα κατι ,δεν αλλαξα κατι ,καλωδια ολα τσεκαρισμενα.Εδω και 1 μηνα εχει σταματησει να παιζει.Βλεπω ελααααχιστα ALPHA και ΣΚΑΙ.Δοκιμασα με μια 20'' που εχω και παιζει καθαρα.Οποτε το προβλημα ειναι στην τηλεοραση σιγουρα.Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον απο εσας?Καμια ιδεα ?Update εκανα χθες.Ευχαριστω.
:cursing:

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
08-08-12, 21:52
από το service menu κάνεις reset και αν δεν έρθει αλλάζεις tuner

mmaannoosss
09-08-12, 12:48
Φίλε μου σ'ευχαριστω πολυ για την απάντηση . Έκανα επανεγκατασταση τηλεόρασης , αλλα δεν έγινε τίποτα. Ξέρεις κόστος ανταλλακτικου;και παλι ευχαριστω

supermanboy
14-08-12, 01:22
από το service menu κάνεις reset και αν δεν έρθει αλλάζεις tuner

Πιστεύω πως ο Νίκος εννοεί άλλο πράγμα και όχι την κλασική ρύθμιση μέσα από το menu στις αρχικές ρυθμίσεις!Χρειάζεται να μπεις στο service menu αλλά και από εκεί χρειάζεσαι καθοδήγηση.Για την συγκεκριμένη δεν ξέρω,οπότε μόνο ο φίλος Νίκος αν γνωρίζει τον τρόπο.

mmaannoosss
17-08-12, 02:09
Ευχαριστώ φίλε μου! Οπότε Νικόλα αν σου είναι εύκολο...

mmaannoosss
20-08-12, 01:22
Πως θα μπω στο service menou οεο;;;

gtferrari
30-08-12, 18:06
Δοκίμασε 062596 και το κουμπί i (info) στον τηλεκοντρόλ. Δες εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=htH26DbpOx8

mmaannoosss
30-03-13, 09:53
Την εχω παρατήσει την τηλεόραση μήνες . Τωρα είδα το τελευταίο post. Παταω τον αριθμό 062596 αλλα μου δείχνει 062 και 596 τον αριθμό του καναλιού... Και επειδη ειμαι και ασχετος , το κουμπί info τι σηματακι έχει πάνω; Στο δικο μου είναι διαφορετική η διάταξη με τα κουμπιά και στο βίντεο δεν φαίνεται καλα. Ευχαριστω