PDA

Επιστροφή στο Forum : ο καδος πλυντηριου δεν γυριζει



μανοςκρητη
07-06-12, 10:43
καλημερα σε ολους. το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι με τον καδο του πλυντηριου. ενω δεν τον φορτωνω, αυτος δεν γυριζει. καθως κανει την κινηση να γυρισει σταματαει και καταλαβαινω οτι δεν εχει δυναμη. οταν βαζω πλυντηριο χωρις ρουχα, γυριζει κανονικα. τι μπορει να φταιει;

makoulis
07-06-12, 11:47
Άν δεν έχει δύναμη το πλυντήριο πιθανότατα είναι ο πυκνωτής του μοτέρ. Μου είχε τύχει και εμένα 2€ κάνει δεν είναι τπτ

BESTCHRISS
07-06-12, 11:58
καλημερα σε ολους. το προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι με τον καδο του πλυντηριου. ενω δεν τον φορτωνω, αυτος δεν γυριζει. καθως κανει την κινηση να γυρισει σταματαει και καταλαβαινω οτι δεν εχει δυναμη. οταν βαζω πλυντηριο χωρις ρουχα, γυριζει κανονικα. τι μπορει να φταιει;

χωρις να ειμαι τεχνικος πληντηριου απο οτι ξερω μπορει να θελουν αλλαγη τα καρβουνακια του μοτερ και αν κανει θορυβο αλλαγη τα ρουλεμαν
χωρις να ειμαι 100% σιγουρος μπορει και να κανω λαθος
ενας τεχνικος μπορει να σου απαντησει καλητερα

ΦΙΛΙΚΑ

stefos1
07-06-12, 14:17
πυκνωτής του μοτέρ.

info@kalarakis.com
07-06-12, 16:53
ο πυκνωτής συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ποσοστό βλάβης

radiotimes
07-06-12, 17:03
O πυκνωτης ειναι Μανο μην το ψαχνεις μου ετυχε και μενα στο δικο μου προσφατως.Ο μαστορας μου πηρε 40€ για ολα παντως!!!

μανοςκρητη
07-06-12, 18:36
παιδες οντως ηταν ο πυκνωτης. τον αλλαξα και με 3 ευρω εγινε η δουλεια. γλυτωσα τα μαστορικα τουλαχιστον μεχρι την επομενη φορα.ευχαριστω...