PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ανοιγει κινητο!



Leonardo
22-09-11, 19:06
Καλησπερα
Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το κινητο μου μαρκας HTC Diamond. Το ανοιγω, μου δειχνει το λογοτυπο της vodafone και απο κει και περα κλεινει δε φορτωνει τα windows mobile. Επισης, οταν το ειχα στη πριζα για να φορτησει ανοιγοκλεινε μονο του ασταματητα κανοντας το ιδιο!
Λετε να θελει αναβαθμιση η ROM ή να φταιει καποιο hardware της συσκευης λογω υγρασιας κτλ.
Την βοηθεια σας παρακαλω ειναι επειγον,εχω μεινει χωρις κινητο τοσες μερες. Ευχαριστω προκαταβολικα!

BESTCHRISS
22-09-11, 19:23
RESET to ekanes
http://www.hardreset.eu/htc_touch_diamond_hard_reset_soft_reset_en.html

Leonardo
22-09-11, 19:25
Δεν προλαβαινω γιατι με το που ανοιγει μετα απο 10'' κλεινει. Μηπως θελει αναβαθμιση γιατι ειχα και καιρο να το κανω

BESTCHRISS
22-09-11, 19:33
διαβασες τις οδηγιες
1. Pull out the stylus.
2. With the device turned on, press and hold the VOLUME DOWN and
ENTER buttons, then press the RESET button with the stylus tip.
3. Release the RESET button, but continue pressing the VOLUME DOWN and ENTER buttons until you see this message on the screen:

Leonardo
22-09-11, 20:27
Για να κανεις Hard reset πρεπει να εχεις το κινητο σου ανοιχτο ενω το δικο μου δεν μενει ανοιχτο. Ανοιγει και στο καπακι κλεινει!

takisegio
23-09-11, 00:09
μαλον δε συντονιζεις ταχερια σου στα κουμπια που πρεπει αν πατησεις-εκτος αν υπαρχει θεμα υγρασιας

Leonardo
23-09-11, 02:03
Το εκανα σωστα , μπηκε αλλα ξαναεκλεισε
Δε νομιζω παντως να ειναι λογω υγρασιας, για αλλαγη μπαταριας το κοβω!

BESTCHRISS
23-09-11, 13:47
Release the VOLUME DOWN and ENTER buttons, then press the
VOLUME UP button to perform the hard reset,

leosedf
23-09-11, 18:59
Δεν είμαι σίγουρος για τη μπαταρία, βάλτο στο φορτιστή (αφού πρώτα έχεις αφαιρέσει τη μπαταρία ώστε να είναι κλειστό τελείως) και μετά δοκίμασε τη διαδικασία του reset. (με τη μπαταρία μέσα)
Και update για να κάνεις πρέπει να τρέχει ο bootloader σου αλλιώς δεν παίζει μία. Οπότε πρέπει να λύσεις πρώτα το πρόβλημα αυτό.
Δεν πιστεύω να έχεις πειραγμένο bootloader η να τρέχεις κάποιο μη γνήσιο λειτουργικό.

takisegio
23-09-11, 20:30
δωσε εκινηση στη μπαταρια ή φορτισε τη με αλλο τηλεφωνο,ποσα volt μετρας στη μπαταρια;;;