PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταψύκτης



τομ
01-07-11, 20:40
καλησπέρα παιδιά... έχω ένα καταψύκτη στο σπίτι μου και είχα καιρό να τον χρησιμοποιήσω και μετά απο κάποιουσ μήνες που τον έβαλα να τον χρησιμοποιήσω δεν δουλέυει.. ρευμα παίρνει και το μοτέρ καπωσ να να ψιλοδουλευει αλλα δεν ψύχει. ειναι αναμαίνω το πράσινο λαμπακι αλλα είναι αναμένω και το κόκκινο... αν γνωρίζει καποιος να μου πει να κάνω κάτι θα το εκτιμήσω.... ευχαριστώ εκ των προτέρων... μήπως δεν έχει φρέον μέσα;;;;

sv4lqcnik
01-07-11, 21:23
καλα πως το καταλαβες;;:001_smile: ας το παρουμε με την αστεια πλευρα λιγο το θεμα.

πολυ πιθανο θωμα να λειπει φρεο αλλα καλου κακου με προσοχη ριξε μια ματια μηπως εχει κανενα θερμικο και στο εριξε απο τις πιεσεις στο ξεκινημα , μηπως κανενας ποντικας εκανε καμια βρομοδουλεια και εφαγε τιποτα;; αλλα ξημερωνει σαββατο αν εχεις κανενα φιλαρακι ψυκτικο παρτον να βαλει μανομετρο να σου πει ακριβως τι τρεχει

a.papadatos
01-07-11, 21:26
Το κοκκινο λαμπακι δειχνει οτι εχει υψηλη θερμοκρασια ο θαλαμος.Αστο αυτο προς το παρον.Με το θεμα οτι δεν δουλευει,μαλλον εχει κολλησει ο συμπιεστης απο το καθησιο.Αστο στην πριζα μηπως κ ξεκολληση κ αν οχι ξαναμιλαμε..

stefanoszis
02-07-11, 14:35
αφου παιρνει ρευμα ο συμπιεστης δεν υπαρχει ηλεκτρικο προβλημα. πρεπει να καλεσεις ψυκτικο να δει φρεον και αν δουλευει καλα ο συμπιεστης.

τομ
02-07-11, 19:51
ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες