PDA

Επιστροφή στο Forum : Το ψυγειο μου παγωνει τα τροφιμα!!



doc_2005
02-03-11, 05:15
Εχω ενα ψυγειο διπορτο απο τα μικρα μαρκας Voxson. Το αγορασα πριν 3 χρονια και απο τις πρωτες μερες λειτουργιας παρουσιασε το εξης. Παγωνει τα τροφιμα, στην κυριολεξια τα κανει παγωτο.Υγρα και στερεα και ενω ο θερμοστατης ειναι στο 1, δηλαδη το ελαχιστο. Αποτελεσμα να αναγκαζομαι να πεταω πολλα τροφιμα και γενικα να μου χουν σπασει τα νευρα αφου φοβαμαι να βαλω κατι στο ψυγειο. Ειδικα αν βαλω μεσα κατι μεταλλικο, πχ. κατσαρολα, τοτε ακομη χειροτερα. Απο την αρχη που το πηρα καλεσα τον τεχνικο της μαρκας, αφου το καταστημα πισω δε το επαιρνε και ειχα την εγγυηση. Αλλαξε θερμοστατη αλλα τιποτα δεν διορθωθηκε.Συνολικα τον καλεσα 3 φορες και αλλαζε θερμοστατη και τελικα μου πε να τον πληρωσω να μου βαλει θερμοστατη δικης του πατεντας και οτι ετσι θα διορθωνοταν.Λογω οικονομικων προβληματων, το αφησα ετσι και με εκνευριζε οτι πηρα καινουργιο ψυγειο και ηταν χαλασμενο:saad:. Υποψιν οτι δοκιμασα πολλες φορες με αποψυξη μηπως στρωσει, αλλα τιποτα. Επισης και η καταψυξη πιανει παρα πολυ παγο. Φοβαμαι μηπως καταναλωνει και πολυ ρευμα ετσι που δουλευει:confused1:. Τι λετε να φταιει?? Αν εμπιστευομουν τον μαστορα να βαλει δικο του θερμοστατη λετε να φτιαξει η τσαμπα τα λεφτα θα πεταξω? Μπορω να κανω κατι ή οχι??

tzem
11-03-11, 16:36
Μάλλον ο θερμοστάτης θα φταίει, γιατι δουλεύει συνέχεια και δεν κόβει οταν πιάνει την κατάλληλη θερμοκρασία.

ntahs
11-03-11, 20:20
ΕΓΩ ΜΕ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΥΞ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΘΕΡΜ. ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΕΣΘΥΤΙΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΘΑΛΑΜΟ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΝΟ ΣΤΗ ΠΛΑΚΕΤΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΑΥΤΟΥ ΟΚ.