PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλυντήριο Siemens Siwamat 230



sv1bjr
04-02-11, 11:45
Καλησπέρα

Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό το λάστιχο που συνδέει το κάδο με τη πόρτα του πλυντηρίου αλλά δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα.
Όλοι μου λένε ότι είναι απίθανο να βρεθεί μια που το πλυντήριο είναι πάρα πολύ παληό (το αγόρασα πριν 36 χρόνια) αλλά αυτό δουλεύει άψογα μέχρι σήμερα.
Θα είμαι ειλικρινά ευγνώμων σε όποιον μπορεί να βοηθήσει.

Ευχαριστώ

GEOELECTRIC
04-02-11, 13:07
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΛΥΝΤΙΡΙΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΠΤ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ -ΠΟΥ ΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΜΠΑΛΟΣΕΙΣ ΕΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ.

sv1bjr
04-02-11, 14:09
Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.
Πράγματι δεν υπάρχουν και πολλά ανταλλακτικά γιαυτό, αλλά η ελπίδα κρατάει μέχρι το τέλος.
Τώρα για το κόλλημα, αυτό που με προβληματίζει είναι ποια είαι η κατάλληλη κόλα και τι πρέπει να χρησιμοποιηθεί για μπάλωμα.
Κάποιες προσπάθειες που έκανα στο παρελθόν δεν ήταν επιτυχείς.

Ευχαριστώ και πάλι.

perithess
05-02-11, 17:57
Αν δεν είναι κομμένο όλο γυρω γύρω δοκίμασε να γυρισεις το πάνω κάτω και κλείσε την πάνω τρύπα με σιλικόνη. Εγώ πάντως μέχρι πρόπερσι έβρισκα ιμιτασιόν και κρατούσε το πολύ 2,5 χρονια

Αποστόλης1
05-02-11, 20:39
Σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου.......
Τώρα για το κόλλημα, αυτό που με προβληματίζει είναι ποια είαι η κατάλληλη κόλα και τι πρέπει να χρησιμοποιηθεί για μπάλωμα.
Κάποιες προσπάθειες που έκανα στο παρελθόν δεν ήταν επιτυχείς.

Ευχαριστώ και πάλι.


Καλό καθάρισμα και Μπάλωμα σαμπρέλας ποδηλάτου .

sv1bjr
05-02-11, 22:47
Αν δεν είναι κομμένο όλο γυρω γύρω δοκίμασε να γυρισεις το πάνω κάτω και κλείσε την πάνω τρύπα με σιλικόνη. Εγώ πάντως μέχρι πρόπερσι έβρισκα ιμιτασιόν και κρατούσε το πολύ 2,5 χρονια

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ούτε ιμιτασιόν όσο για το πάνω κάτω έτσι δουλεύει τώρα αλλά μέχρι πότε....;;; Ευχαριστώ.


Καλό καθάρισμα και Μπάλωμα σαμπρέλας ποδηλάτου .

Μπάλωμα σαμπρέλας ποδηλάτου...!!! Λες να πετύχει; Ας κάνουμε μια δοκιμή. Ευχαριστώ.