PDA

Επιστροφή στο Forum : sony ericsson c510



makoulis
23-01-11, 21:56
καλησπέρα σε όλους... σήμερα χάλασε η πρόσοψη του κινητού μου λόγο πτώσης. το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά η πρόσοψη χάλασε τελείως. θα ήθελα να μου πείτε κάποιο ελληνικό μαγαζί να αγοράσω ανταλλακτικά.

rep
23-01-11, 22:26
Αρπαζω την ευκαρια να πω για τους εισαγωγεις ανταλακτικων και τα υπερκερδη τους....εδω και 11 χρονια που εχω το καταστημα και λιγο πριν εγω παρει ανταλακτικα σχεδον απο ολους τους προμηθευτες ανταλακτικων κινητων
ακομα και απευθειας απο νοκια και sony ericsson.χωρις να γνωριζω διαφορα τιμων πριν παρω απο του δυο τελευταιους νομιζα οτι οι τιμες ηταν λογικες.......ποσο λαθος εκανα, πριν 3 χρονια εκανα μια προσυμφωνια να παρω δυο
επισημα service νοκια και s/e και αρχισα να περνω οτι ανταλακτικα ηθελα μεχρι level 2...ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ!!!Θα σας πω μερικες τιμες.κονεκτορας φορτισης απο s/e κ800 απο εισαγωγεις απο 2.9 μεχρι 4.9 θεωριτικα γνησιος, και απο την s/e ..............0,16 , οθονη απο c510 29-37 απο s/e 11.5, προσοψη απο νοκια 6300 15 και απο nokia 2.34.μπορω να σας πω και αλλες τιμες αλλα δεν υπαρχει λογος.δυστιχως αυτο το χασιμο μεταφερεται στον τελικο χρηστη.

leosedf
23-01-11, 22:50
Συμφωνώ. Και την ποιότητα του γνήσιου δεν μπορεί να την αντιγράψει κανείς.
Δυστηχώς όμως ο καταναλωτής δεν μπορεί να προμηθευτεί απ' ευθείας.

rep
23-01-11, 23:05
οσο επερνα ανταλακτικα ειχα ριξει τις τιμες τοσο πολυ που δεν πιστευαν οταν ελεγα σε ενα πελατη ποσο κανει μια οθονη 'η ενα flex διστυχος σταματισα να περνω λογο μεγαλων προβληματων και τωρα μπηκα στο λουκι να φερω απο εξω.οσο για την ποιοτητα νομιζω οτι μας πουλανε πολλες φορες οτι νανε χωρις να το καταλαβενουμε.

leosedf
23-01-11, 23:29
Έχεις δίκιο. Υπάρχουν εμπόροι που φέρνουν γνήσια και μόνο αλλα τα χρεώνουν ακριβά.

makoulis
24-01-11, 00:46
βασικά αυτό που είναι στην φωτογραφία κάτω θέλω να βρώ
18103

jim.ni
24-01-11, 05:05
βασικά και εγω θέλω για C510, αλλα όλο το σετ δηλ πάνω (με το γυαλί) κάτω, μαζί με τον σκελετό-πλαϊνά κτλ
αν ξέρετε κανένα γνήσιο και φθηνό πείτε μου. Μαϊμού δεν θέλω γιατί (τοτε που επισκεύαζα κινητά) τα μισά δεν μπαίνουν καν επάνω στο κινητό σωστά.

rep
24-01-11, 10:12
μακη αυτο που θελεις ειναι το μεσαιο πλαισιο και επειδη εχει το imei επανω δεν το παρεχει η s/e .
δημητρη δες εδω http://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_itemcats&id=130

makoulis
24-01-11, 12:28
αυτό ειναι όμως το θέμα μου γιατί χωρίς αυτό δμ κάνω τπτ

jim.ni
24-01-11, 16:08
http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/032518-0017/original_cover_sony_ericsson_c510_black.html

σου κάνει αυτο? τιμη δεν ξέρω ούτε αν είναι γνήσιο
(αν πάρεις τηλ και σου πει τιμή ενημέρωσε με σε παρακαλώ)

πάντως έμενα οι τιμές του PDS δεν μου κάνουν, έλεος ρε παιδιά 25 η πρόσοψη και 25 το καπάκι τις κάμερας και χωρίς το μεσαίο κομμάτι και τα πλαϊνά. Δηλαδή αν ειχε αυτό που εβαλα εγω πόσο θα το είχε 120€? 50€ πήρα το κινητό!!