PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με nokia n97 mini



mitsis_jim
12-12-10, 02:30
παιδια αγορασα το nokia n97 mini και δε μου δουλευει η οθονη αφης δεν πατιεται τιποτα ενω το πληκτρολογιο δουλευει κανονικα αναβει κανονικα ολα ειναι μια χαρα μεσα το εχω κανει αναβαθμιση επαναφορα αλλα τπτ μπορει να βοηθησει κανενας

button
12-12-10, 02:44
έβαλες κανένα πρόγραμμα ??? μήπως άνοιξες πολλά προγράμματα πάτα για λίγα sec το κουμπί menu και δες τι βλέπεις πόσα apps έχεις ανοιχτά

kitMAN
12-12-10, 09:21
Το πιθανότερο είναι να χρειάζεται εγχείρηση, αλλά προσπάθησε να του κάνεις πρώτα μία βαθμονόμηση. Πήγαινε, Μενού-Ρυθμίσεις-Τηλέφωνο-Εισαγωγή αφής-Βαθμονόμηση οθ. αφής κάτω κάτω.

rep
12-12-10, 11:14
αν εχεις εγγυηση το πας για επισκευη μην ασχολιθεις να το επισκευασεις μονοσ σου.σε ποια περιοχη εισαι να σου πω που θα το πας? αποδειξη αγορας εχεις?ειναι κανονικο 'η κινεζικο?

mitsis_jim
12-12-10, 11:28
έβαλες κανένα πρόγραμμα ??? μήπως άνοιξες πολλά προγράμματα πάτα για λίγα sec το κουμπί menu και δες τι βλέπεις πόσα apps έχεις ανοιχτά
αφου το εχω κανει επαναφορα δεν εχει ουτε ενα προγραμμα ανοιχτο

mitsis_jim
12-12-10, 11:30
το εκανα αλλα τπτ λες να χρειαζεται καινουρια οθονη?

mitsis_jim
12-12-10, 11:31
αν εχεις εγγυηση το πας για επισκευη μην ασχολιθεις να το επισκευασεις μονοσ σου.σε ποια περιοχη εισαι να σου πω που θα το πας? αποδειξη αγορας εχεις?ειναι κανονικο 'η κινεζικο?
εγγυηση εχει αλλα δεν μπορω να βρω την αποδειξη τα εκανα ολα ανωκατω αλλα τπτ δε τη βρηκα

rep
12-12-10, 13:00
τα ποιο πολλα καταστηματα αν σου εχουν τυπωσει μηχανογραφημενη αποδειξη μπορουν να την ξανατυπωσουν.πανε στο καταστημα που το πηρες και ρωτα.μετα υπαρχει και αλλη λυση αλλα μονο αν εχεις το κουτι.

leosedf
12-12-10, 13:55
Ακριβώς ότι λέει ο Χρυσόστομος ισχύει. Κάνε επανέκδοση απόδειξης και πάντο για επισκευή. Εϊναι καινούρια συσκευή μην την δυαλίσεις χωρίς λόγο και μετά χάσεις και την εγγύηση.
Το πιό πιθανό είναι να είναι hardware το πρόβλημα.

mitsis_jim
12-12-10, 15:25
Ακριβώς ότι λέει ο Χρυσόστομος ισχύει. Κάνε επανέκδοση απόδειξης και πάντο για επισκευή. Εϊναι καινούρια συσκευή μην την δυαλίσεις χωρίς λόγο και μετά χάσεις και την εγγύηση.
Το πιό πιθανό είναι να είναι hardware το πρόβλημα.
ok θα παω να ρωτησω αν γινεται αν δεν τα καταφερω βλεπουμε τη κανουμε μετα

button
12-12-10, 19:02
Ακριβώς ότι λέει ο Χρυσόστομος ισχύει. Κάνε επανέκδοση απόδειξης και πάντο για επισκευή. Εϊναι καινούρια συσκευή μην την δυαλίσεις χωρίς λόγο και μετά χάσεις και την εγγύηση.
Το πιό πιθανό είναι να είναι hardware το πρόβλημα.

Όπως είπε ο Κωνσταντίνος ούτε να το σκεφτείς για εγχείρηση οι Φινλανδοί έχουν κάνει τρελά πράγματα ...
Και εγώ έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα με Hardware το touch panel σε μερικά σημεία τρίζει και έχει κακή απόκριση .
Οχι εργοστασιακό πρόβλημα άλλα απο κακούς φίλους ....