PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωδικος Ραδιοφωνου αυτοκινητου



billtech
20-04-10, 15:25
γεια σας παιδια.
για αλλη μια φορα θα ηθελα την βοηθεια σας αν μπορειτε.

εχουμε ενα αμαξι Honda HR-V. ειχε τελειωσει η μπαταρια και την βγαλανε για φορτιση και το προβλημα ειναι οτι μετα κληδωσε το ραδιοφωνο του αυτοκινητου. και ζηταει τωρα anti-thief code και δεν ξερω ποιος ειναι η που μπορω να τον βρω.μηπως υπαρχει καποιος τροπος χωρις να χρειαστει να το παμε στη Honda και μας πιασουν τον κ... για ενα κωδικο?
σας ευχαριστω πολυ παιδια.

Radiometer
20-04-10, 16:24
στα χαρτιά του RADIO CD έψαξε μήπως το γράφει κάπου ?

billtech
20-04-10, 16:27
εψαξα αλλα δεν το βρηκα.....διαβασα και για μεσα στο αμαξι καπου κρυμμενος αλλα τπτ. και ρωταω μηπως υπαρχει καποιος κωδικος για επαναφορα.

Radiometer
20-04-10, 16:31
στο ντουλαπάκι είδες μήπως έχει κάνα αυτοκόλλητο ?

εδώ λέει μερικά πιθανά σημεία http://wiki.answers.com/Q/How_do_you_enter_honda_radio_code

billtech
20-04-10, 16:45
τα ειδα αυτα φιλε μου.
αλλα δεν καταφερα να βρω τπτ. θα ξαναδω μεσα σε ολο το αμαξι.

mariosm
20-04-10, 17:00
Συνηθως ο κωδικος βρισκεται πανω σε μια πλαστικη καρτα οπως ειναι η πιστωτικη και παραδιδεται μαζι με τα χαρτια του αυτοκινητου οταν το αγοραζεις καινουργιο. Το να υπαρχει αυτοκολλητο απο τον κατασκευαστη μεσα στο αυτοκινητο ειναι το ποιο "τρελλο" που εχω ακουσει μεχρι τωρα.
Ο ποιο σωστος τροπος ειναι να πας στην αντιπροσωπεια με ολα τα χαρτια σου και να παρεις τον κωδικο. Ολοι οι αλλοι τροποι με διαφορους "τυπους" που κανουν αυτες τι δουλειες μπορει να ειναι ποιο φθηνος αλλα υπαρχει πιθανοτητα αφου το ξεκλειδωσεις να βρεθεις μετα απο καποιο καιρο με αυτοκινητο .....χωρις ραδιοφωνο.

Nemmesis
20-04-10, 18:56
δεν ειναι ουτε στα χαρτια ουτε πουθενα... πρεπει να ειναι σε μια πλαστικη καρτα και μαλιστα να το ξυσεις για να φανει ο κωδικος, (τουλαχιστον ετσι ειναι στο δικο μου)

Phatt
20-04-10, 18:58
Στο opel μου ειναι στα χαρτια του ραδιοκασετοφωνου...Βεβαια το opel ειναι '92 μοντελο...

billtech
20-04-10, 19:27
αυτο ειναι το Honda HR-V του 2002 νομιζω.

babisko
20-04-10, 19:36
Δοκίμασε και εδώ (http://codedradio.info/?i=)μήπως και καταφέρεις κάτι.
Διαφορετικά, μόνο στην αντιπροσωπεία και όπως είπες με πιάσιμο ...

gery27
21-04-10, 02:43
Μεταφρασμενο απο ξενο site.....( Αν πρόκειται για το 2000 ή νεώτερο, μπορείτε να πάρετε τον αύξοντα αριθμό, κρατώντας πατημένο το 1 και 6 προκαθορισμένες κουμπιά και στρέφοντας το ραδιόφωνο, καλέστε τότε Honda, κλπ.
Μόλις έχετε τον κωδικό, πληκτρολογήστε τα 5 ψήφιο κωδικό με τις προεπιλογές σταθμών. Έχετε έναν περιορισμένο # των προσπαθειών για την εισαγωγή του κώδικα, οπότε αν έχετε προσπαθήσει ή ένα τεχνικό υποστήριξης προσπαθεί τυχαία κωδικούς, θα κλειδώσει και να μην δεχθεί κανένα κωδικό. Εάν το ραδιόφωνο κλειδώνει, τρέξτε το ραδιόφωνο για 1 ώρα και θα σας επιτρέψει να προσπαθήσετε ξανά, ή να αποσυνδέσετε το αρνητικό τερματικό της μπαταρίας για 60 δευτερόλεπτα και ότι θα καθαρίσουν την κλειδαριά στο ραδιόφωνο. Στη συνέχεια,βαλτε τον κώδικα.).....