PDA

Επιστροφή στο Forum : Λαμπα τηλεόρασης



georgegr77
12-10-09, 15:16
Γεια σας παιδιά. Πως να βγάλω την λάμπα της tv για να την αλλάξω? Ξεβίδωσα κάτι σφιχτιράκια που εχει αλλά δεν κουνιέται καθόλου. Επειδή ξέρω οτι θέλει τρόπο και όχι κόπο για να βγεί, περιμένω πληροφορίες.

Nemmesis
12-10-09, 16:06
αυτο που λες δεν γινεται.-

east electronics
12-10-09, 16:50
φιλικη συμβουλη :

παψε να ασχολησε με τετοια πραγματα κινδυνευει η ζωη σου και εμας τα μαλια μας....

ειπαμε να βοηθησουμε κανενα ασχετο αλλα αυτο το πραγμα παραπαει ....

antonis_x
12-10-09, 16:54
Σε τηλεοράσεις οπίσθιας προβολής γίνεται αλλαγή λάμπας και μάλιστα το αν αλλάζει,κάθε πόσες ώρες και πως προβλέπεται από τον κατασκευαστή.

Αν και δε μας είπες θα υποθέσω ότι έχει τέτοια tv.

Δεν έχει τύχει ποτέ να αλλάξω όμως ή να δω πως αλλάζουν άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Πάντως ξέρω ότι είναι πανάκριβες.
Εχεις πάρει καινούργια και δεν μπορείς να βγάλεις την παλιά?
Βέβαια ίσως να βρίσκαμε πληροφορίες αν έλεγες ποιά τηλεόραση έχεις.:confused1:

east electronics
12-10-09, 17:19
Σε τηλεοράσεις οπίσθιας προβολής γίνεται αλλαγή λάμπας και μάλιστα το αν αλλάζει,κάθε πόσες ώρες και πως προβλέπεται από τον κατασκευαστή.

Αν και δε μας είπες θα υποθέσω ότι έχει τέτοια tv.

Δεν έχει τύχει ποτέ να αλλάξω όμως ή να δω πως αλλάζουν άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Πάντως ξέρω ότι είναι πανάκριβες.
Εχεις πάρει καινούργια και δεν μπορείς να βγάλεις την παλιά?
Βέβαια ίσως να βρίσκαμε πληροφορίες αν έλεγες ποιά τηλεόραση έχεις.:confused1:


τωρα δεσαμε ......

antonis_x
12-10-09, 17:29
τωρα δεσαμε ......
?
Θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο?

east electronics
12-10-09, 17:43
βεβαιως .....

ο παντελως ασχετος απο πανω του ειπε ο παπους του ο ο ξαδελφος της γιαγιας της δευτερης ξαδελφης της γυναικας του Κολοκοτρωνη οτι οι τηλεορασεις εχουν μεσα λαμπες ...οποταν ο ανθρωπος ανοιξε την τηλεοραση ηβρε το πρωτο πραγμα που εμοιαζε με λαμπα δηλαδη το πυροβολο της οθονης και σκεφτηκε αυτο μοιαζει με λαμπα το ξεβιδωνω το αλλαζω και εκει που δεν αναβε η τηλεοραση μετα απο αυτο θα αναψει ....

μαλακιες τουμπανα ..... οι πιθανοτητες αυτος ο ανθρωπος να μαθει κατι μεσα απο το φορουμ ειναι μηδεν και η παρουσια τετοιων ανθρωπων καθιστα το φορουμ νηπιακο σταθμο .

δεν εχω κανενα προβλημα οταν καποιος ειναι νεος στα ηλεκτρονικα θελει βοηθεια λογικο ειναι θα πει και καποια μαλακια αλλα μεχρι εκει ...αυτο που διαβαζουμε παραπανω ειναι η ασχετοσυνη σε ολο της το μεγαλειο ...θεωρω σιγουρο οτι η ζωη αυτου του ανθρωπου απλα κινδυνευει μετα απο οποια εμπλοκη με ηλεκτρικα η ηλεκτρονικα ....

τωρα οσο για τις τηλεορασεις οπισθιας προβολης φυσικα κια δεν εχουν λαμπες μεσα αλλα καθοδικους σωληνες οπως και οι κανονικες τηεορασεις μονο που εχουν ενα μονο χρωμα και αλλο μεγεθος ....

το να αποκαλουμε τις οθονες καθοδικου σωληνα λαμπες ειναι επισης ασχετοσυνη του κερατα και καθως επισης η αδυναμια του να καταλαβουμε τι ειδους ασχετοσυνη δερνει τον αρχικο συνομηλητη μας ειναι και αυτο αδυναμια

προσωπικα δεν εχω με κανεναν αλλα ο τροπος και αυτα που γραφονται ειναι περα απο τεχνικη σκοπια και το κακο ειναι οτι τα διαβαζουν και αλλοι και αυτο ειναι κριμα ....

αυτα ..... αν κατι δεν εχω διευκρινησει καλα ειμαι στη διαθεση σας

east electronics
12-10-09, 17:47
α.... ναι και κατι αλλο να μην το ξεχασω ....

αν παρατηρησει κανεις τον τροπο που γραφει ο φιλος μας θα καταλαβει οτι ειναι πεισμενος και απολυτα σιγουρος οτι εχει βρει την βλαβη ( δηλαδη τη λαμπα που ειναι καμμενη ) απλα δεν ξερει το κολπακι για να την βγαλει οποτε και εχει αποτανθει στο φορουμ που εχει περισσοτερους ειδικους

απο εκει και περα μπορεις να καταλαβεις ....

και γαμω τις κομωδιες τουλαχιστον γελασα

nveli
12-10-09, 18:13
@sakis Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι οι τηλεοράσεις οπίσθιας προβολής δεν χρησιμοποιούν λαμπτήρες φωτισμού, όχι όλα τα μοντέλα αλλά κάποια;
Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι αυτό που αποκαλείς "πυροβόλο" του καθοδικού σωλήνα δεν ανήκει στις λάμπες κενού;

east electronics
12-10-09, 18:21
οι τηλεορασεις οπισθιας προβολης χρησιμοποιουν οθονες τηλεορασης ...ακριβως ιδιες με αυτες που εχει και μια συμβατικη τηλεοραση

μονο που οι οθονες αυτες εχουν διαφορετικο σχημα .... ειναι μονοχρωμες και συγκλινουν και οι τρεις μαζι σε ενα καθρεφτη και ο καθρεφτης σε μια επιφανεια προβολης ..τα χρωματα ειναι κοκκινο πρασινο και μπλε και οι οθονες εχουν ολα τα ιδοα με μια συμβατικη οθονη τηλεορασης οπως νηματα κια υψηλη ταση μονο που δεν εχουν τρεις επαφες για τα χρωματα αλλα μονο μια


αυτα ....

luhe98922
12-10-09, 18:21
sakis δεν θα σχολιάσω όσα είπες (με τα οποία βασικά συμφωνώ αν και ίσως σε βρίσκω λίγο ακραίο στην αντίδρασή σου) παρά αυτό: Ο καθοδικός σωλήνας βασικά λυχνία είναι... και χαϊδευτικά λάμπα.
Τώρα το άν γνωρίζει το παιδί που άρχισε το thread αυτή τη "λεπτομέρεια" είναι άλλο θέμα...

nveli
12-10-09, 18:36
οι τηλεορασεις οπισθιας προβολης χρησιμοποιουν οθονες τηλεορασης ...ακριβως ιδιες με αυτες που εχει και μια συμβατικη τηλεοραση

μονο που οι οθονες αυτες εχουν διαφορετικο σχημα .... ειναι μονοχρωμες και συγκλινουν και οι τρεις μαζι σε ενα καθρεφτη και ο καθρεφτης σε μια επιφανεια προβολης ..τα χρωματα ειναι κοκκινο πρασινο και μπλε και οι οθονες εχουν ολα τα ιδοα με μια συμβατικη οθονη τηλεορασης οπως νηματα κια υψηλη ταση μονο που δεν εχουν τρεις επαφες για τα χρωματα αλλα μονο μια


αυτα ....

την τεχνολογία DLP (http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Light_Processing) την γνωρίζεις;
αυτές (http://www.projectorlampcenter.com/SearchResults.asp?Cat=25)οι λάμπες υπάρχουν ή είναι ψεύτικες

east electronics
12-10-09, 18:54
dlp ????? σε οθονη οπισθιας προβολης ????? Μην τρελλαθουμε τωρα ????

η τεχνολογια dlp ειναι κατα 99,9% τεχνολογια που χρησιμοποιουν οι προτζεκτορες μονο σε καποια σχετικα παλια βιντεο wall τεχνολογιας 10 ετων και βαλε τα οποια εκαναν προβολη οπισθια αλλα με προτζεκτορ οποτε και παλι αυτο που ειπες ειναι λαθος
αυτα

east electronics
12-10-09, 18:56
sakis δεν θα σχολιάσω όσα είπες (με τα οποία βασικά συμφωνώ αν και ίσως σε βρίσκω λίγο ακραίο στην αντίδρασή σου) παρά αυτό: Ο καθοδικός σωλήνας βασικά λυχνία είναι... και χαϊδευτικά λάμπα.
Τώρα το άν γνωρίζει το παιδί που άρχισε το thread αυτή τη "λεπτομέρεια" είναι άλλο θέμα...


εχεις θεμα με την αντιδραση μου βρε Λουκα ???? την θεωρεις ακραια ???
Το ακουω και το σεβομαι αυτο που λες αλλα δεν μπορω ρε κουμπαρε να αντεξω τοση μαλακια βγηκα απο τα ρουχα μου !!!!

Nemmesis
12-10-09, 20:44
κουμπαρε saki μαλλον ειχες μια κακη μερα σημερα...:lool:

mutsos regardos amigo

antonis_x
12-10-09, 21:04
Θα ήταν παααρα πολύ απλό και θα κρατούσες και σίγουρα πιο ψηλά το επίπεδο του φόρουμ αν έλεγες 'είσαι λάθος, και μην παίζεις με αυτά τα πράγματα γιατί είναι επικίνδυνα'. είναι πάρα πολύ απλό

Φυσικά και όταν λέμε λάμπα δεν εννοούμαι πάντα μια λάμπα όπως τις πυρακτώσεως ή ένα γλόμπο που τον ξεβιδώνεις και τον αλλάζεις, και μία οθόνη, αλλά στην πίατσα συχνά λέγεται λάμπα.

Δεν είμαι διατεθιμένος προσωπικά να κάνω τεστ γνώσεων ή αγνοιας στον καθένα που δημοσιεύει ένα θέμα εδώ, θεωρώ ότι έχει το βασικό μυαλό που χρειάζεται για να καταλάβει οτι η ευθύνη είναι δικιά του και το ξέρουν ακόμα και οι πέτρες ότι δεν παίζουμε με ρεύματα αν δε ξέρουμε, πόσο μάλλον με τηλοράσεις που και εκτός λειτουργίας για καιρό 'κρύβουν' επικίνδυνες τάσεις.
Το σίγουρο είναι ότι αν έλεγε το μοντέλο της τιβι μετά θα υπήρχε ένας καταιγισμός από απαντήσεις 'κάνεις λάθος' και θα σταματούσε να ασχολείται.

east electronics
12-10-09, 21:21
ΦΙΛΕ ΑΝΤΩΝΗ ..... υπαρχει και μια περιπτωση να εχεις δικιο αλλα μαλλον πολυ εως παρα πολυ μικρη την βρισκω ....κοβω το δεξι μου χερι οτι κανεις λαθος και ο τυπος νομιζει οτι η οθονη της τηλεορασης ειναι λαμπα βιδωτη που την ξεβιδωνεις και την αλλαζεις ....

παναγιωτη να εισαι σιγουρος οτι η μερα μου ειναι μια χαρα να σου πω οτι το διασκεδαζω κιολας ( γιατι αν το παρω σοβαρα ειναι για να την κανω απο εδω με χιλια )

εγω !!!! που ειμαι μια θεοτητα των ηλεκτρονικων ....Εγω !!!! που ειμαι αυθεντια στον ηχο !!! εγω που ο μονος που μπορει να με βαλει κατω ειναι ο βιογραφικαρχης ( που εισαι Βαγγεεεεεεεεελη !!!!:001_wub::001_wub: καιγεται ο ποπος μας )εγω που στην εταιρια μου οι υφισταμενοι μου μου εκαναν δωρο ενα ποντιουμ στα γενεθλια μου ωστε να ρητορευω απο ψηλα .....εγω που επρεπε να εχω ενα κοινο 4-5000 κοσμο να με ακουει να λεω για τα AUDIA ....

ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΛΑΜΠΕΣ .... ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ??

εγω και ο εαυτος μου τωρα σας αφηνουμε για λιγο και θα τα ξαναπουμε στην επομενη λαμπιτσα .....

τελος παντων για να ειμαστε και λιγο χρησιμοι .... ο ΚΑΥΚΑΣ . Ο ΤΟΛΛΙΑΣ . ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΝΤΑΚΑΤΟΣ εχουν καταστηματα σε ολη την ελλαδα που πουλανε λαμπες ....

καλο ψαξιμο

antonis_x
12-10-09, 21:34
κοβω το δεξι μου χερι οτι κανεις λαθος και ο τυπος νομιζει οτι η οθονη της τηλεορασης ειναι λαμπα βιδωτη που την ξεβιδωνεις και την αλλαζεις ....

Δεν είπα ότι ο τύπος ξέρει τι κάνει και πολύ πιθανό να νομίζει κάτι τέτοιο, όπως σου είπα δε θα κάτσω να το εξετάσω αυτό,
αλλά θα μπορούσες να του πεις 'είσαι λάθος' ίσως να του έλεγες και μια προταση πχ που να το αιτιολογούσες.
Μπορεί όλοι να ακούμε άσχετα πράγματα απο δω και απο κεί αλλα σίγουρα δε θα βοηθούσε μια απάντηση του τύπου 'έισαι άσχετος'(κι ας είναι) περισότερο απο μία του τύπου 'κάνεις λάθος'.
γνώμη μου.
φιλικά Αντώνης.

luhe98922
12-10-09, 21:34
οχι ρε σακη τι θεμα να έχω ?? απλά νομίζω κάθεσαι κ σκας πολύ για το θέμα...
χαλαρωσε..........

east electronics
12-10-09, 21:50
καθε ενας απο εμας εκφαραζεται με τον δικο του μοναδικο τροπο ο δικος μου τις περισσοτερες φορες περιεχει και λιγο καλαμπουρι μεσα ....

δυστυχως οσο καλαμπουρι και να βαλω δεν αλλαζουν τα χαλια πυ βλεπω συχνα πυκνα

east electronics
14-10-09, 11:35
σιγη ιχθυος ....να ανησυχω ?????

Nemmesis
14-10-09, 12:30
κατσε.. ειμαστε καρφουρ για νεα τιβι..:wiink:

ΣΙΣΚΟΣ
15-10-09, 09:30
Αν και νέο μέλος , σας παρακολουθώ από καιρό (3 μηνες) .
Πιστεύω ότι κάθε μέλος έχει δικαίωμα να πάρει έστω και μια απάντηση στο ερώτημα που θέτει , ότι ερώτημα και αν ειναι .
Πιστεύω ότι αυτή είναι και η ιδεολογια ενος forum ολοι να παιρνουν αυτο που θελουν !!
θα πω λοιπών και εγώ στο μέλος «gorger 77» αυτό που νομίζω ότι θα τον βοηθήσει και σίγουρα η ευθύνη για οτιδήποτε αποφασίσει να κάνει φέρει αυτόν και μόνο.
«πρώτα ξεχωρίζεις το πάνω μέρος της ΤV (τον καθρέπτη με την οθόνη) πρέπει να το έχεις Ίδη κάνει , έπειτα θα ξεβιδώσεις την «ΛΑΜΠΑ» που θέλεις αφού έχεις βγάλει όλα τα καλώδια από πάνω της και την τραβας πρως τα πανω μαζί με τον φακό που είναι εγκατεστημένος πανω στην λαμπα (εχει περειπου μηκος μισο μετρο) ο φακός έχει μπέρδεμα να τον βγάλεις όμως είναι απαραίτητο γιατί έχω την εντύπωση ότι αν βρεις «ΛΑΜΠΑ» που σου το εύχομαι θα είναι χωρείς τον φακό .
Για να βγάλεις τον φακό πρέπει πρώτα να τον αδειάσεις από το υγρό που έχει μέσα (ο φακός δεν είναι μασίφ –γεμάτος από γιαλέ κρύσταλλο) από τα πλάγια έχει μια φιάλη εκτονώσεις από εκεί θα κάνεις την αρχή βγάζοντας το υγρό μετά βγάζεις όλες της βίδες ξεμοντάρετε ο φακός και σου μένει σκέτη η «ΛΑΜΠΑ»
Πριν κλείσω επισημάνω ότι :
1)για τα χρώματα δεν χρησιμοποιούν κάποιο φίλτρο , το χρώμα έρχεται κατευθείαν από την «ΛΑΜΠΑ» .
2)αν μπορείς κάνε αλλαγή στα καλώδια που πάνε σε μια «ΛΑΜΠΑ» που δουλεύει στην ελαττωματική έτσι ώστε να είσαι σίγουρος ότι το πρόβλημα δεν είναι κάπου αλλού .
Καλή δύναμη και καλή τύχη και τα δυο σου χρειάζονται !!!

east electronics
15-10-09, 10:14
Αν και νέο μέλος , σας παρακολουθώ από καιρό (3 μηνες) .
Πιστεύω ότι κάθε μέλος έχει δικαίωμα να πάρει έστω και μια απάντηση στο ερώτημα που θέτει , ότι ερώτημα και αν ειναι .
Πιστεύω ότι αυτή είναι και η ιδεολογια ενος forum ολοι να παιρνουν αυτο που θελουν !!
θα πω λοιπών και εγώ στο μέλος «gorger 77» αυτό που νομίζω ότι θα τον βοηθήσει και σίγουρα η ευθύνη για οτιδήποτε αποφασίσει να κάνει φέρει αυτόν και μόνο.
«πρώτα ξεχωρίζεις το πάνω μέρος της ΤV (τον καθρέπτη με την οθόνη) πρέπει να το έχεις Ίδη κάνει , έπειτα θα ξεβιδώσεις την «ΛΑΜΠΑ» που θέλεις αφού έχεις βγάλει όλα τα καλώδια από πάνω της και την τραβας πρως τα πανω μαζί με τον φακό που είναι εγκατεστημένος πανω στην λαμπα (εχει περειπου μηκος μισο μετρο) ο φακός έχει μπέρδεμα να τον βγάλεις όμως είναι απαραίτητο γιατί έχω την εντύπωση ότι αν βρεις «ΛΑΜΠΑ» που σου το εύχομαι θα είναι χωρείς τον φακό .
Για να βγάλεις τον φακό πρέπει πρώτα να τον αδειάσεις από το υγρό που έχει μέσα (ο φακός δεν είναι μασίφ –γεμάτος από γιαλέ κρύσταλλο) από τα πλάγια έχει μια φιάλη εκτονώσεις από εκεί θα κάνεις την αρχή βγάζοντας το υγρό μετά βγάζεις όλες της βίδες ξεμοντάρετε ο φακός και σου μένει σκέτη η «ΛΑΜΠΑ»
Πριν κλείσω επισημάνω ότι :
1)για τα χρώματα δεν χρησιμοποιούν κάποιο φίλτρο , το χρώμα έρχεται κατευθείαν από την «ΛΑΜΠΑ» .
2)αν μπορείς κάνε αλλαγή στα καλώδια που πάνε σε μια «ΛΑΜΠΑ» που δουλεύει στην ελαττωματική έτσι ώστε να είσαι σίγουρος ότι το πρόβλημα δεν είναι κάπου αλλού .
Καλή δύναμη και καλή τύχη και τα δυο σου χρειάζονται !!!


ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΜΠΛΕ !!!!

ΑΦΟΥ : αρχικος μας συνομιλητης εχει "λακισει"απο το ποστ του αφου προφανως εχει καταλαβει την εκταση της ασχετοσυνης του το οποιο στην τελικη δεν χαθηκε και ο κοσμος μια και κανενας απο εμας δεν γεννηθηκε να τα ξερει και απο την αλλη ολοι οπως και να το κανουμε ξεκινησαμε απο το μηδεν ...και σιγουρα σε καποια ηλικια καποια τετοιου ειδους χοντραδα την εχουμε πει ...

ΑΦΟΥ : ενα νεο μελος ...ενας νεος φωστηρας συμπερανε απο μονος του οτι η τηλεοραση ειναι οπισθιας προβολης και αρχισε να δινει οδηγιες για αντικατασταση "λαμπας" με ολη την μεθοδολογια ..... η οποια πουθενα δεν αναφερει ας πουμε οτι η βεντουζα της υψηλης μπορει να εχει χωρητικη συμπεριφορα και το ρευμα αυτο δεν σκοτωνει αλλα σιγουρα τιναζει παρα πολυ για λοιπους κανονες ασφαλειας τιποτις


μπραβο παιδια ...μια χαρα τα παμε .... και ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις οτι τα ποστ απαντανε καταλληλοι ανθρωποι με καταληλες γνωσεις , τεχνικη αποψη,ασφαλεια και προσφερουν στον νεο χρηστη , πληροφοριες με ουσια νοημα και δραστικη λυση και ολα τα αλλα τα σαλτσερα ...

:lool::lool::lool:

ΣΙΣΚΟΣ
15-10-09, 10:43
Είχα την εντύπωση -όπως ανάφερα και στην αναφορά μου ποιο πριν- ότι κάθε forum έχει άλλη ιδεολογία από αυτή προσπαθείτε να περάσετε, την καθαρά επιστημονική .
Το ότι κάποια μελή γνωρίζουν σαφώς περισσότερα από τα υπόλοιπα , αυτό δεν σημαίνει ότι εμείς οι «άσχετοι» πρέπει να παραμένουμε απλοί «ακροατές» .
Το κάθε μέλος έχει το ελεύθερο να συλλέγει και να επεξεργάζεται της πληροφορίες που βρίσκει με προσωπική του ευθύνη και όπως εκείνο νομίζει, ΔΕΝ πραγματοποιούνται κατασκευές η΄ επισκευές μέσο του forum ,
απλά προτείνουμε-ται ιδέες .
Αν είναι κάθε φορά που κάθε νέο μέλος θέλει να πει οτιδήποτε ,να πρέπει πρώτα να μελετήσει τη πρέπει να πει για να μη ενοχληθούν κάποιοι (δεν μιλάμε για ακατάλληλες φράσεις) τότε λυπάμαι αλλά θα είμαι το πρώτο μέλος με το ποιο μικρό χρόνο παραμονής στο forum (ως ενεργό μέλος ενώ ,γιατί θα συνεχίσω να παρακολουθώ αυτά που νομίζω εγώ ότι με βοηθάνε κάπου) .

east electronics
15-10-09, 10:52
Είχα την εντύπωση -όπως ανάφερα και στην αναφορά μου ποιο πριν- ότι κάθε forum έχει άλλη ιδεολογία από αυτή προσπαθείτε να περάσετε, την καθαρά επιστημονική .
Το ότι κάποια μελή γνωρίζουν σαφώς περισσότερα από τα υπόλοιπα , αυτό δεν σημαίνει ότι εμείς οι «άσχετοι» πρέπει να παραμένουμε απλοί «ακροατές» .
Το κάθε μέλος έχει το ελεύθερο να συλλέγει και να επεξεργάζεται της πληροφορίες που βρίσκει με προσωπική του ευθύνη και όπως εκείνο νομίζει, ΔΕΝ πραγματοποιούνται κατασκευές η΄ επισκευές μέσο του forum ,
απλά προτείνουμε-ται ιδέες .
Αν είναι κάθε φορά που κάθε νέο μέλος θέλει να πει οτιδήποτε ,να πρέπει πρώτα να μελετήσει τη πρέπει να πει για να μη ενοχληθούν κάποιοι (δεν μιλάμε για ακατάλληλες φράσεις) τότε λυπάμαι αλλά θα είμαι το πρώτο μέλος με το ποιο μικρό χρόνο παραμονής στο forum (ως ενεργό μέλος ενώ ,γιατί θα συνεχίσω να παρακολουθώ αυτά που νομίζω εγώ ότι με βοηθάνε κάπου) .



πολυ σωστα !!!!! και μια και δεν εχει ενοχληθει κανεις πρεπει οι ιδεες που προτεινουμε-ται να εχουν καποια λογικη, ταξη ,σειρα ,ασφαλεια και με λιγα λογια να μην κανουμε τηλεεπισκευες μεσω φορουμ αλλα να παρεχουμε τουλαχιστον τις πληροφοριες ωστε να μπει ο συνομιλητης μας σε εναν σωστο δρομο αν δεν εχουμε κατι ουσιαστικο να πουμε απλα δεν γραφουμε .....

mystaki g
15-10-09, 15:25
Το κάθε μέλος έχει το ελεύθερο να συλλέγει και να επεξεργάζεται της πληροφορίες που βρίσκει με προσωπική του ευθύνη και όπως εκείνο νομίζει, ΔΕΝ πραγματοποιούνται κατασκευές η΄ επισκευές μέσο του forum ,
απλά προτείνουμε-ται ιδέες . συμφωνω και λαθη να γινονται ολα αυτα ειναι στο προγραμμα.:wiink:

her
15-10-09, 15:38
Παιδιά μην το κουράζουμε το θέμα. Αφού αυτός δεν έχει ασχοληθεί και δεν τον ενδιαφέρει καθόλου το ζήτημα μην συνεχίζουμε να του προτείνουμε διάφορες ιδέες. Αν τον ενδιάφερε θα έλεγε τουλάχιστον για τι συσκευή πρόκειται.