PDA

Επιστροφή στο Forum : tv 14 trenton



alex504
22-07-09, 18:14
TV 14 TRENTON πως μπαίνω στο service mode για να κάνω διόρθωση του vertical

east electronics
23-07-09, 18:00
δοκιμασε να χτυπησεις την πορτα

alex504
23-07-09, 19:00
καλο την κτυπαω αλλα τιποτα

betacord85
24-07-09, 01:57
δοκιμασε να χτυπησεις την πορτα
βαψτην λεοπαρδαλ ειναι το χρωμα του καλοκαιριου.....αλλαξε και το 24C08 μπορει να ξεκινησει....τουρκικα σασι τι περιμενεις.....μπαμπης ο ξαδερφος του κωστα

mystaki g
25-07-09, 11:59
Αλεξη ποιο επεξεργαστη και ποια ολοκρηρωμενα εχει το σασι;Για να βρουμε ποιο σασι ειναι.

alex504
25-07-09, 15:17
την δευτερα θα ανεβασω την photo του σασι

alex504
25-07-09, 15:34
Αυτές οι τηλεοράσεις όλες επειδή σκάει το τροφοδοτικό και κτυπάει όπου βρει
Ο Μαρινόπουλος της πουλάει συνήθως
H astra service μου εξήγησε ότι αυτοί δεν κάθονται να επισκευάσουν αλλάζουν όλο το σασί φανταστείτε πόσο καλές είναι
Έτσι και εγώ έκανα άλλαξα όλο το σασί σχετικά ήταν φθηνό 25.00 ευρώ
Όταν όμως το νέο το έβαλα στην δίκια μου τηλεόραση ήθελε διόρθωση το vertical
Τέλος πάντων για να μην παιδεύομαι διότι έπρεπε να παραδώσω σε ένα ξενοδόχοιo που τις είχαν στα δωμάτια έκανα το έξεις
Άλλαξα τις νέες ram δηλαδή 24c02 με τις παλιές και έτσι έμειναν και τα κανάλια όπως είχαν και οι ρυθμίσεις όλες όπως ήταν παλιά και όλα οκ
Όμως πρέπει να υπάρχει το service mode βρήκα κάτι και θα μου το στείλουν να δω εάν γίνετε δεν μπορεί
Δεν ξέρω εάν κάποιος γνωρίζει ας μας πει

betacord85
25-07-09, 16:03
Αυτές οι τηλεοράσεις όλες επειδή σκάει το τροφοδοτικό και κτυπάει όπου βρει
Ο Μαρινόπουλος της πουλάει συνήθως
H astra service μου εξήγησε ότι αυτοί δεν κάθονται να επισκευάσουν αλλάζουν όλο το σασί φανταστείτε πόσο καλές είναι
Έτσι και εγώ έκανα άλλαξα όλο το σασί σχετικά ήταν φθηνό 25.00 ευρώ
Όταν όμως το νέο το έβαλα στην δίκια μου τηλεόραση ήθελε διόρθωση το vertical
Τέλος πάντων για να μην παιδεύομαι διότι έπρεπε να παραδώσω σε ένα ξενοδόχοιo που τις είχαν στα δωμάτια έκανα το έξεις
Άλλαξα τις νέες ram δηλαδή 24c02 με τις παλιές και έτσι έμειναν και τα κανάλια όπως είχαν και οι ρυθμίσεις όλες όπως ήταν παλιά και όλα οκ
Όμως πρέπει να υπάρχει το service mode βρήκα κάτι και θα μου το στείλουν να δω εάν γίνετε δεν μπορεί
Δεν ξέρω εάν κάποιος γνωρίζει ας μας πει
συνηθως δεν αξιζει και αλλαζεις ολο το σασι θα το δεχτει ο πελατης?

johnkou
25-07-09, 18:36
Το σασσι εχει 25 ευρω φτηνο ειναι δε λεω,αλλα αντε νατο στειλουν νατο βαλεις να θες να μπεις σερβις μενου τι θα παρεις οταν η τηλεοραση 21ιντσων εχει λιγοτερα απο 100.

alex504
25-07-09, 21:36
Κοίταξε είναι αναλόγως τον πελάτη
Στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν ένα ξενοδοχείο δεν τους ένοιαζε

alex504
25-07-09, 21:42
Κε σε πληροφορώ οι εποχές είναι πολύ δύσκολες και υπάρχει πρόβλημα με τον κόσμο στις πληρωμές
Εγώ έβαλα τα νέα σασί άλλαξα και τις ram και τους χρέωσα 50.00 ευρώ το κομμάτι
Ήταν 10 κομμάτια είπαν ένταξη εργασία 25 ευρώ έπη 10 καλά δεν είναι για τέλος Αύγουστου ενώ άλλοι κάθονται χωρίς δουλειά

johnkou
25-07-09, 21:57
Σαυτη την περιπτωση σου που ειναι πολλες και οτι ο πελατης ειναι ξενοδοχειο και πληρωνουν ναμην αφησουν τους πελατες χωρις τηλεοραση ειναι καλα.Μιλαω ναχεις ενα τεμαχιο που δεν νομιζω να πληρωσουν τοσα,μουχει τυχει τρεντον με μνημη που θελε και σερβις μενου και αλλη μια πουδεν επιανε καναλια(πατεντα- ανοιξα τιουνερ βρηκα μια διοδο τυχαια που πηγαινε στα 33βολτ την εβγαλα και εξωτερικη ζενερ με καλωδια στο σασσι καιπαιξε)

alex504
25-07-09, 22:04
Σαυτη την περιπτωση σου που ειναι πολλες και οτι ο πελατης ειναι ξενοδοχειο και πληρωνουν ναμην αφησουν τους πελατες χωρις τηλεοραση ειναι καλα.Μιλαω ναχεις ενα τεμαχιο που δεν νομιζω να πληρωσουν τοσα,μουχει τυχει τρεντον με μνημη που θελε και σερβις μενου και αλλη μια πουδεν επιανε καναλια(πατεντα- ανοιξα τιουνερ βρηκα μια διοδο τυχαια που πηγαινε στα 33βολτ την εβγαλα και εξωτερικη ζενερ με καλωδια στο σασσι καιπαιξε)

Ναι σίγουρα όταν είναι ένας πελάτης εκεί υπάρχει πρόβλημα και φαντάσου πόσες ώρες έχουμε φάει και ποσά πράγματα έχουμε αλλάξει
Και τη τιμή να του πεις
Αυτά είναι τα προβλήματα που παρουσιάζονται με τα χρόνια διότι το φθηνό εμπόριο έχει καταστρέψει πολλά καταστήματα και μας τους τεχνικούς
Τώρα ανοίξαμε μεγάλη κουβέντα να είσαι καλά φιλέ μου θα τα ξαναπούμε

betacord85
26-07-09, 02:02
Σαυτη την περιπτωση σου που ειναι πολλες και οτι ο πελατης ειναι ξενοδοχειο και πληρωνουν ναμην αφησουν τους πελατες χωρις τηλεοραση ειναι καλα.Μιλαω ναχεις ενα τεμαχιο που δεν νομιζω να πληρωσουν τοσα,μουχει τυχει τρεντον με μνημη που θελε και σερβις μενου και αλλη μια πουδεν επιανε καναλια(πατεντα- ανοιξα τιουνερ βρηκα μια διοδο τυχαια που πηγαινε στα 33βολτ την εβγαλα και εξωτερικη ζενερ με καλωδια στο σασσι καιπαιξε)
δικιο εχει ο γιαννης αμα ειναι ενα κομματι τι θα κανεις?ποσο ποια να την χτυπησεις την τιμη?η τηλοραση συγκεκριμενη την δινει οντως ο μαρινοπουλος και τσεκαρα καπου στα 75 ευρω,δεν αξιζει....και κατι ασχετο 10 κομματια μονοκοματα ειναι να σου κατσει....ειναι σαν το λαχειο.... ο παγκος πεθανε καταλαβετε το ποια....μονο εγκαταστασεις...αλλο οι εποχες 80s που περιμεναμε να παει η ωρα 12 και ναπεσει το σημα της ερτ για να κατεβασουμε ρολλα.....betacord85

georgees
28-07-09, 18:53
ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΡΡ 3 ΦΟΡΕΣ.ΜΕΤΑ ΠΑΤΗΣΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ ΜΕΝΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ SETUP

east electronics
28-07-09, 19:07
δικιο εχει ο γιαννης αμα ειναι ενα κομματι τι θα κανεις?ποσο ποια να την χτυπησεις την τιμη?η τηλοραση συγκεκριμενη την δινει οντως ο μαρινοπουλος και τσεκαρα καπου στα 75 ευρω,δεν αξιζει....και κατι ασχετο 10 κομματια μονοκοματα ειναι να σου κατσει....ειναι σαν το λαχειο.... ο παγκος πεθανε καταλαβετε το ποια....μονο εγκαταστασεις...αλλο οι εποχες 80s που περιμεναμε να παει η ωρα 12 και ναπεσει το σημα της ερτ για να κατεβασουμε ρολλα.....betacord85

ΜΠΑΜΠΗ ....μπορει να μην ειναι και ετσι ακριβως ......πολλοι απο εμας που ξεκινησαν τις καλες εποχες δυστυχως εμειναν εκει

ειναι παρα πολυ λαθος η αποψη που εχει επικρατησει στην ελλαδιτσα οτι το ηλεκτρονικο μαγαζι της γειτονιας κανει τηλεορασεις κεραιες κανα ραδιοφωνο αντε και κανα πιατο τωρα τελευταια και αυτο ηταν ολο

Η αληθεια ειναι οτι οσοι εμειναν να κανουν αυτες τις δουλειες μαλλον στο μεροκαματο θα μεινουν ..... ειναι αρκετα παραξενο γιατι η δουλεια μας εχει τοσους πολλους και εξελιξιμους τομεις το οποιο δεν μπορουν να δουν και μενουν και περιμενουν να βγαλουν μεροκαμματο απο τα παραπανω ....

Αν σου πω ποσες δουλειες μου εχουν τυχει οι οποιες θελουν εξελιξη και εχουν λεφτα να δωσουν αλλα δεν τις αγγιζω γιατι δεν προλαβαινω θα παθεις πλακα ...

αυτα ....

betacord85
29-07-09, 02:03
εχεις δικιο....