PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα σε τηλεοραση



The Professor
14-06-09, 15:51
Γεια σε ολους !!!

Εχω μια τηλεοραση 14 αρων ιντσων Philips η οποια εκει που εβλεπα κανει τσακ και σκωτεινιαζει....ελεος λεω τη επαθε ?????
Την βγαζω απο την μπριζα και την ξαναβαζω και δεν αναψε απλα κανει εναν ηχο οταν πατω το κουμπι stand-by αναμονης τσιιιιιιιζζζζζζζ και δεν αναβει η οθονη.Τωρα εγω ετσι καi την ανοιξω θα κανω τιποτα , (?) προς το καλο βεβαια !
Καθε βοηθεια δεκτη !!!

ΥΓ: ηπροηγουμενη τηλεοραση φτιαχτηκε οχι απο μενα βεβαια μας ειπε οτι με το περασμα των χρονων καποιες κολλησεις ειχαν παθει κατι και η πλακετα που ειναι στην βαση της λυχνιας (οθονης) ειχε προβλημα και αυτο απο την πολυκαιρια!!!

electron
14-06-09, 16:42
Αλέξανδρε αν έχεις τις γνώσεις να διαγνώσεις τι γίνεται με την τηλεόραση θα είχε καλώς αλλά απο τα συμφραζόμενα σου πιστεύω πως δεν τις διαθέτεις. Για λόγους καθαρά δικής σου ασφάλειας θα έλεγα ότι θα ήταν προτιμότερο να πας την τηλεοράση σε κάποιον σχετικό.

The Professor
14-06-09, 16:55
Συγουρα ελεγα μπας και οταν θα την ανοιγα θα ειναι κατι οφθαλμοφανες αλλα σιγα μην ειναι .....

east electronics
14-06-09, 21:15
συμβουλες σε προφεσορες δεν ειναι σωστο να δινουμε ..... μαλλον ενας προφεσσορ θα επρεπε να μας δινει .....

dbsjro
15-06-09, 00:32
Εγω αν ηξερα θα εδινα και σε προφεσορα δν με πειραζει το ονομα ;)

The Professor
15-06-09, 00:48
Εγω αν ηξερα θα εδινα και σε προφεσορα δν με πειραζει το ονομα ;)

Σε ευχαριστω !!! στο μελλον μπορει και να γινω προς το παρον ειμαι στο χτισιμο χεχεεχχ (για το ψευδωνημο μου λεω χεχεχ)

east electronics
15-06-09, 08:13
αυτα .....

The Professor
15-06-09, 22:46
Και αλλα πολλα στο μελλον !!!

betacord85
18-06-09, 02:02
Και αλλα πολλα στο μελλον !!!
τελικα με την τηλεοραση τι εγινε την εφτιαξες?