PDA

Επιστροφή στο Forum : Aποψη για προβλημα με TV LG (32LC55)



lynx
30-11-07, 23:51
Η TFT τηλεοραση δεν ειναι ουτε μηνα και παρουσιαζει το εξης προβλημα...
ενω αναβει κανονικα μετα απο αρκετη ωρα χωρις λογο σβηνει και πεφτει σε αναμονη αν πας αμεσως να την
αναψεις σβηνει παλυ και καμοια φορα σβηνει εντελος...

Παιδια την βοηθεια σας γιατι το ατομο που την εχει την χρειαζεται και δεν μπορει να την παει αμεσα στο Service... το
θεμα εγγυησης δεν τον απασχολει. :roll:

Chris Valis
01-12-07, 01:43
Μάλλον για τροφοδοτικό ακούγεται, μόλις ζεσταθεί κάποιος πυκνωτής ίσως πεφτει...

lynx
01-12-07, 01:54
προτεινεις να κανει οτι προτεινες και στο στον φιλο του αλλου τοπικ? αλλαγη πυκνωτων?

το φιλαρακι καθεται και την περναει με καλαι μηπως και ειναι καμοια ψυχρη κολληση... :roll:
ομως δεν βλεπω να φερνει αποτελεσματα.

Chris Valis
01-12-07, 04:22
Ναι παίζει να είναι πυκνωτής.

lynx
02-12-07, 04:53
ρωταει ο φιλος μου αν υπαρχει πιθανοτητα να εχει αρπαξει κανενα ολοκληρωμενο και να
συμπεριφερεται ετσι η τηλεοραση... οι πυκνωτες φαινονται ολλοι ενταξει...

manos_3
02-12-07, 19:01
Ε,το πρόβλημα αυτό το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ και το πρόβλημα είναι σε κάποιους πυκνωτές του τροφοδοτικού.Αν μπορείς μέτρησε την χωρητικότητα τους και αν δεις τεράστιες αλλαγές αλλαξε τους.

lynx
05-01-08, 20:07
guyz... με ενημερωσε ο φιλαρακος μου οτι δεν καταφερε να κανει κατι αλλαξε καποιους πυκνωτες και πλεον η TV του βρισκεται και εκτος εγγυησης... :roll: δεν εχει ιντερνετ και με παρακαλεσε να ζητησω την βοηθεια σας...

east electronics
05-01-08, 23:02
ενος μηνος τηλεοραση και την πειραζουμε ?????? εχει εγγυηση και δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να εχει πυκνωτες καινουργια τηλεοραση ....... το πιθανοτερο ειναι οτι εχει βλαβη και ειναι σιγουρα σοφτγουερικη σημαινει οτι για καποιο λογο βλεπει κατι λαθος και μπαινει σε στανt μπαι ...... lg service

μανωλοπουλος αγορακριτου33-35
210- 8836512

lynx
05-01-08, 23:32
ενος μηνος τηλεοραση και την πειραζουμε ?????? εχει εγγυηση και δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να εχει πυκνωτες καινουργια τηλεοραση ....... το πιθανοτερο ειναι οτι εχει βλαβη και ειναι σιγουρα σοφτγουερικη σημαινει οτι για καποιο λογο βλεπει κατι λαθος και μπαινει σε στανt μπαι ...... lg service

μανωλοπουλος αγορακριτου33-35
210- 8836512

τωρα τι να πω και εγω? ουτε και εμενα με εβρισκε συμφωνο να βαλει χερι... :roll: δεν υπαρχει τιποτα που μπορει να
κανει αυτος σε περιπτωση που ειναι οπως ειπες σοφτγουερικο? γιατι τωρα τον κοβω να πληρωνει πολλα για να την στιλει
σε service...

east electronics
05-01-08, 23:46
απο τηλεορασεις LG εχω 24 τεμαχια 42"εδω και περιπου 2 χρονια τις οποιες νοικιαζω σε διαφορους πελατες ....καταλαβαινεις τι πι***πες τρωνε μεταφορα κουβαλημα κλωτσιες μπουνιες κοπανηματα κλπ κλπ το μονο που παρουσιαστηκε ηταν οτι σε καποια απο αυτες μια φισα δεν παταγε καλα και εκανε διακοπες και εμαπινε και αυτη σταντ μπαι την ανοιξαμε κοιταξαμε τις φισεσ γυρω γυρω βρηκαμε αυτη που δεν παταγε καλα και τελος ..... δεν ξανασχοληθηκαμε τωρα πια δεν ξερω και ποια ειναι απο τις 24

κατα την δικη μου αποψη και στο φιλοα μας κατι τετοιο θα επαιζε και σε ολες τις περιπτωσεις καινουργια τηλεοραση απλα δεν την ανοιγουμε .....

τωρα καληνυχτα που λενε και στο χωριο μου

lynx
07-01-08, 00:46
σε καποια απο αυτες μια φισα δεν παταγε καλα και εκανε διακοπες και εμαπινε και αυτη σταντ μπαι την ανοιξαμε κοιταξαμε τις φισεσ γυρω γυρω βρηκαμε αυτη που δεν παταγε καλα και τελος .....

δεν ειναι κατι τετοιο διστοιχος! το εχει κοιταξει ηδη.... οποτε να υποθεσουμε οτι ειναι το αλλο που ειπες.... για το software.

εκτος και αν ειναι 3-4 πυκνωτες απο το τροφοδοτικο που δεν εχει αλλαξει και σκευτεται να τους αλλαξει και αυτους.

east electronics
07-01-08, 12:15
δεν αντιμετοπιζονται με αυτο τον τροπο ...ειδεικοτερα σε συσκευες οπως αυτη

αυτα απο μενα ....

lynx
20-01-09, 18:35
παρατηρησα οτι αυτες τις μερες γινεται τις τηλεορασης απο τα τοπικς... :001_rolleyes:

το φιλαρακι εχει παροπλησει τελικος την τηλεοραση του λεγοντας οτι εχει κακη εμπειρια απο το εν λογω service της LG και δεν θελει να την παει...

προσωπικα θεωρω κριμα που πηγαν τοσα λεφτα χαμενα...αν εχει κανεις κατι να προτεινει να τον βοηθησουμε να διαγνωσει την βλαβη μονος του εφοσον δεν καταδεχεται το εν λογω service καλα θα ηταν.

δεν ξερω αν με καταλαβαινετε γιατι ασχολουμε ακομα ενω αυτος δεν ενδιαφερεται και εχει βαλει μια τηλεοραση 500Ε στην ακρη... :001_unsure::001_unsure:

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
30-01-09, 20:28
ο μ/τ στην πλακετα του inverter ειναι ο.κ. κανε εναν ελεχο εκει να δεις αν εχει τις τασεις σωστες. αν η τηλεοραση οταν παει σε stby συνεχιζει να εχει ηχο το προβλημα ειναι ο Μ/Τ

lynx
13-08-09, 23:37
εχω μια ερωτηση σχετικα με το θεμα απο τον φιλο μου την οποια πρεπει να μεταφερω.. :001_unsure:

Οταν κλεινει η TV κλεινουν προτα οι CCFL λαμπες και συνεχιζει και παιζει ο ηχος και μετα απο λιγο παει σε Stby και μενει το κοκκινο φωτακι αναμενο..

αυτο ειναι ενδειξη προβληματος στο μετασχηματιστη?

lynx
19-08-09, 23:00
Παιδια ο ανθρωπος ειναι συναδελφος σας ειχε μαγαζι πολλα χρονια πριν καν βγουν οι LCD.. πειτε καμοια γνωμη να τον βοηθησουμε!

πηγε σημερα στον Μανωλοπουλο και αγορασε το τροφοδοτικο της τηλεορασης ομως το προβλημα δεν διορθωθηκε... ημουν σημερα εκει οταν το περναγε πανω και η τηλεοραση δουλευε κανονικα για 10 λεπτα μετα εσβηνε η οθονη και επεφτε η τηλεοραση σε αναμονη με ενα κοκκινο led αναμενο.

vagionline
21-08-09, 15:09
καλημερα,
μη σκαλιζετε τζαμπα!
κατα 99% υπαρχει προβλημα στη κεντρικη πλακετα στη μνυμη με μια σαμσουγκ ειχα παρομοιο προβλημα.
450 ευρω κανει περιπου η πλακετα.μονο αντιπροσωπια και αντικατασταση τησ πλακετασ μεσω εγγυησης.
ευχαριστω

lynx
22-08-09, 16:43
καλημερα,
μη σκαλιζετε τζαμπα!
κατα 99% υπαρχει προβλημα στη κεντρικη πλακετα στη μνυμη με μια σαμσουγκ ειχα παρομοιο προβλημα.
450 ευρω κανει περιπου η πλακετα.μονο αντιπροσωπια και αντικατασταση τησ πλακετασ μεσω εγγυησης.
ευχαριστω

στην μνημη κιολας? αυτο που δικαιολογειται? επισεις δεν παρουσιασει κανενα προβλημα πριν το δεκαλεπτο..

μετα την αλλαγη του τροφοδοτικου που εκανε... σκευτομαστε το ενδεχομενο να φταιει καποια CCFL και συγκεκριμενα μετα το 10λεπτο ισως καποια/ες λαμπες να τραβανε περισοτερο ρευμα ή λιγοτερο απο το αναμενομενο με αποτελεσμα να ενεργοποιται καποια προστασια..

Τωρα αν οντως το προβλημα ειναι εκει το κοστος παει 1 τροφοδοτικο+το κοστος που εχουν οι λαμπες CCFL, δεν ξερω τι να πω ποια...απο την αρχη δεν με εβρισκαν συμφωνο οι χειρισμοι και οι επιλογες που εκανε με την TV του... :001_unsure: