PDA

Επιστροφή στο Forum : SIEMENS CX65 ΑΛΛΑΓΗ ΟΘΟΝΗΣ



D-NAME
04-11-05, 11:20
Γεια σας παιδια. Καιρο εχετε να με δειτε(Για τους παλιους).

ΕΙΧΑ ΕΝΑ SIEMENS CX65. Ειχε προβλημα με την οθονη. Το πηγα να μου αλλαξουν οθονη. Κ τωρα εχει τις σταμπες που ειχε κ πριν στην οθονη.(απο νερο που εφαγε)

Αν ειχαν αλλαξει οθονη κ ειχαν βαλει καινουρια, δεν θα επρεπε να φυγουν οι σταμπες του νερου?

Ευχαριστω!

MHTSOS
04-11-05, 21:23
Αν οι στάμπες είναι στο τζαμάκι της οθόνης τότε μπορεί να έμειναν. Αν είναι στην οθόνη τότε σημαίνει οτι δεν την άλλαξαν. Οι καινούριες οθόνες δεν έχουν στάμπες από νερό :wink: . Μπορεί να άλλαξαν κάτι άλλο και να έφτιαξε η οθόνη, μπορεί να κόλησαν κάποιο εξάρτημα ή μπορεί να καθάρισαν απλά την οξείδωση που μπορεί να είχε η πλακέτα. Πάντως ότι και να έκαναν έπρεπε να καθάριζαν την επιφάνεια της οθόνης. Εμένα μου είχαν γυρίσει πίσω κινητό για ένα μικροσκοπικό κόκκο σκόνης που είχε κάτσει στην οθόνη :roll: . Στήλτο για επανεπισκευή :arrow: :arrow: :arrow:

D-NAME
05-11-05, 11:30
Mου ειπε αυτη οτι ειναι απο την πλακετα. Κ οπως ημουν ζαλησμενος τοτε δεν τοο καταλαβα. Δηλαδη στελνη η πλακετα τις σταμπες...
Στον κρισταλο ενοης η στο τζαμη της προσοψης?

gsmaster
05-11-05, 16:21
Το κινητό αρχικά τι πρόβλημα είχε με την οθόνη? καμένα πιξελ? απο τί προκλήθηκε απο νερό??

D-NAME
05-11-05, 18:19
Εκανε μπανιο στην θαλασσα. δουλευε οσπου ξαφνικα δεν εδειχνε η οθονη τπτ.

MHTSOS
10-11-05, 21:43
Ένα πράμα θα σου πώ. ΠΕΤΑ ΤΟ :cry: . Το αλατόνερο καταστρέφει τις πλακέτες σε ελάχιστες μέρες. Το πιθανότερο είναι να έχει οξειδωθεί όλη η πλακέτα οπότε σιγά σιγά θα πεθάνει :? Ο μόνος τρόπος να το έσωζες ήταν να το καθάριζες καλά αμέσως μόλις βρεχόταν. Το είχα παθει και εγώ σε ένα Pansonic GD93 πρίν 3 χρόνια. Το καθάρισα όμως την ίδια μέρα και δουλεύει ακόμα μια χαρά :D

D-NAME
10-11-05, 21:48
πανε μηνες που εκανε το μπανιο. το θεμα ειναι η οθονη αν την αλλαξε η οχι. Στο κινητο δεν ρηχνω αλλα λεφτα. αφου δουλευει δεν το πεταω.

leosedf
17-11-05, 18:00
Μην το πετάς αλλα η δικαιολογία του οτι οι στάμπες είναι απ την πλακέτα (δηλαδή ηρθαν μετα) είναι για γέλια.
Κράτα το οσο κρατήσει η πάντο και σε κανένα άλλο service για καθαρισμό μόνο